Zemkopības ministrs: medības nav izklaide, bet efektīvs vides apsaimniekošanas instruments

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, 16. februārī piedaloties konferencē «Medības 2018», uzsvēra, ka mūsdienīgā sabiedrībā medības sen vairs nav izklaide, bet viens no vides apsaimniekošanas un daudzu savvaļas dzīvnieku sugu populāciju apsaimniekošanas un regulēšanas instrumentiem.

«Ar medību palīdzību tiek regulētas un stabilā lielumā uzturētas medījamo dzīvnieku populācijas, veicināta ekoloģiskā stabilitāte un bioloģiskā daudzveidība. Medību saimniecība var efektīvi darboties tikai tad, ja tiek ievērotas vides un saimnieciskās intereses. Tāpēc medniekiem ir jāapzinās savs pienākums, loma dabā un sabiedrībā, kā arī jābūt pietiekami kvalificētiem un izglītotiem,» uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Konferencē «Medības 2018» medību nozares eksperti diskutē par medību lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, medību resursu administrēšanu, medību un tautsaimniecības nozaru mijiedarbību, pareizas finanšu uzskaites nozīmi medību saimniecībā, medniekiem izvirzāmajām kvalifikācijas un ētikas prasībām mūsdienās, kā arī mednieku, sabiedrības un dabas aizsardzības organizāciju sadarbību.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *