Zemkopības ministram Didzim Šmitam jānosargā mežsaimniecība

Didzis Šmits: «Šobrīd aktuālākās ir divas lietas – nosargāt Latvijas mežsaimniecību un veicināt koksnes izmantošanu būvniecībā kā Co2 uzkrājēju.»

Pirms uzsākt darbu zemkopības ministra amatā 2022. gada 14.decembrī, Didzis Šmits strādājis Ārlietu ministrijā,  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, bijis partijas «Jaunais laiks» preses sekretārs,  Latvijas Zivsaimnieku asociācijas prezidents, Rojas novada deputāts. Iegūtā pieredze ļāvusi izstrādāt savu nostāju un formulēt argumentētu viedokli par daudziem ekonomiskajiem procesiem valstī. Šobrīd, būdams ministrs, Didzis Šmits ir apņēmies cīnīties par mūsu valsts interesēm un virzīt daudzas lietas Latvijas ekonomikai izdevīgākā gultnē.

Meža nozīme ekonomikā ir neatsverama

«Iepazīstoties ar Klimatneitrālas ekonomikas mērķiem 2030.–2050., kur mēs esam un kādas apņemšanās mums ir jāizpilda, tās nav reālas, jo, lai tās izpildītu, Latvijā ir jāizbeidz gan mežizstrāde, gan kūdras ieguve. Mūsu galvenais uzdevums un galvenā cīņa ir nosargāt nopietni apdraudēto mežsaimniecības nozari.  Ir kopā ar pārējām Eiropas meža valstīm jāapbruņojas un jānosargā mežu arī kā  saimniecisku resursu, kā tautsaimniecībai un valstu ekonomikai ļoti nozīmīgu,» norāda Zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Koksne jāizmanto būvniecībā Latvijā

«Ja Ulmaņa laikos bija reklāmas kampaņa, ka jābūvē mājas no akmens, lai koksni varētu atstāt eksportam, tad šķiet, ka vēl aizvien neesam izkāpuši no šīs kampaņas. Ekonomikas ministrija vilcinās likt rīcības plānā koksni kā īpaši izmantojamu materiālu, balstoties uz ugunsdrošības un citām iebildēm.

Mans uzskats ir, ka valsts un publiskajā sektorā visas būves būtu jābūvē no koka un jārāda piemērs. Koka apbūve ir skaidrs virziens, ko esam uzlikuši, bet man par pārsteigumu, Latvijā izpratne par ekonomisko un klimata nozīmi ir vāja. To varētu veicināt tā, ka valdības līmenī būtu tādi cilvēki, kuriem būtu iniciatīva un ieinteresētība risināt šos jautājumus, kas mūsu valsts ekonomikai ir stratēģiski svarīgi,» savu redzējumu pauž Zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Mežs ir Latvijā nozīmīgākais resurss

«Valsts dabas resursu neviena valsts neatstāj novārtā, jo tas ir potenciāls no kurienes katrai valstij iegūt papildus ekonomiskas iespējas un finanses. Mežs ir Latvijā nozīmīgākais resurss. Lai pieņemtu lielus izaicinājumus ir nepieciešama premjera ieinteresētība un valdības kopīgs darbs. Lai iegūtu vairāk no katras nozares, manuprāt, svarīgas būtu tematiskas valdības sēdes, kurās konceptuāli tiktu uzlikti galvenie ekonomiskas izaugsmes ideju virzieni par katru svarīgāko nozari,» ir pārliecināts Zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *