Zāģbaļķu cenas sarūk

DSC_7328_cv

Pateicoties augošam pieprasījumam pēc būvniecības kokmateriāliem, kas šogad sagaidāms vismaz iepriekšējā gada līmenī, šā gada pavasarī pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem Vācijas rietumdaļā sācis pakāpeniski palielināties.

Bavārijas austrumos L2b klases egles zāģbaļķu sortimentu cena ar caurmēru 25–29 cm pie ceļa aprīlī sarukušas par 5–6 €/kbm līdz 95–97 €/kbm, bet priedes zāģbaļķu cena par aptuveni 3 €/kbm.

Koksnes pircēji uzskata, ka egles zāģbaļķu cena jāsamazina par 13–14 €/kbm zāģēšanas atlikumu cenu krituma dēļ, ko gan meža īpašnieki pagaidām vērtē kā nepieņemamu piedāvājumu ņemot vērā gaidāmo skujkoku zāģbaļķu piedāvājuma kritumu sezonālā faktora ietekmē.

 

Zāģmateriālu realizācijas apjomi pieaug

Līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos šā gada pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc zāģmateriāliem Lielbritānijā pieaug – vietējo kokzāģētavu pārdošanas apjomi auguši par aptuveni 15%.

Tiek lēsts, ka šā gada pirmajā pusgadā Skandināvijas gan priedes, gan egles zāģmateriāli Lielbritānijas tirgū varētu sadārdzināties par aptuveni 10 Gbp/kbm, jo ārpus Eiropas zāģmateriālus var pārdot dārgāk.

Pateicoties augošajam pieprasījumam vietējā tirgū, Lielbritānijas zāģētavām izdevies paaugstināt produkcijas pārdošanas cenas par aptuveni 8 Gbp/kbm. Neskatoties uz to, vietējās izcelsmes zāģmateriāli joprojām tradicionāli ir par 20–25 Gbp/kbm lētāki nekā importētie. Tā Lielbritānijas zāģētavu piedāvāto priedes zāģmateriālu cena 2.ceturksnī bija aptuveni 188 Gbp/kbm, bet Skandināvijas izcelsmes zāģmateriāli maksāja no 205–234 Gbp/kbm. Pieprasījumu pēc visa veida sortimentiem vietējie ražotāji vērtē kā ļoti labu.

Avots: euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *