Visā Latvijā notiek dabas skaitīšana

Ar svinīgu pasākumu Ķemeru nacionālajā parkā 14.jūnijā visā Latvijas teritorijā tika atklāta dabas skaitīšana – Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana. Dabas skaitīšana ilgs līdz 2019.gada nogalei, un šajā laikā Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā eksperti veiks aizsargājamo biotopu pārbaudi gan valsts, gan privātajās zemēs.

Kā norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tik vērienīga dabas vērtību apzināšana Latvijā notiek pirmo reizi, un tā skaidri parādīs, kādas dabas bagātības mums pieder, un sapratīsim, kā tās nepazaudēt.

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks uzsver, ka dabas skaitīšana ir priekšnosacījums tam, lai mēs pieņemot tālredzīgus lēmumus, spētu salāgot dabas saglabāšanu ar tautsaimniecības attīstību, un Latvija līdzinātos tām valstīm, kur gan dabas teritoriju platība, gan arī sabiedrības labklājība ir ievērojami augstāka nekā pie mums.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par Latvijas dabu, veikta sabiedriskās domas aptauja, kas atklāj, ka 94% iedzīvotāju Latvijas dabu uzskata par vērtību, kas ir saudzējama. Savukārt apgalvojumam, ka Latvijas sabiedrība ir dabai draudzīga, piekrīt vien 8% aptaujāto respondentu, un par lielāko kaitējumu dabai atzīst tur izmestus atkritumus (45%) un mežu izciršanu (31%).

Lai skaidrotu dabas skaitīšanas norisi, ir izveidota mājaslapa www. skaitamdabu.gov.lv, plānots organizēt informatīvus seminārus pašvaldībās, kā arī vairākās Latvijas pilsētās būs iespēja apskatīt informatīvo stendu – lielizmēra dabas skaitīkļus.

Avots: VARAM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *