Vietām joprojām augsta ugunsbīstamība

Saglabājoties sausam un saulainam laikam, paaugstinās ugunsbīstamība mežos.

AS «Latvijas valsts meži» (LVM) atgādina, ka Latvijas rietumu daļā augustā noteikta augsta ugunsbīstamība, līdz ar to uzturoties mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem ar uguni.

Būtiski ir izvairītie no jebkādas atklātas uguns liesmas veidošanas mežā vai tiešā tā tuvumā. 27. augusta pēcpusdienā Engures iecirkņa teritorijā izcēlās meža ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpinājās ilgi, jo uguns skartajā teritorijā ir biezs kūdras slānis un ugunsdzēsības transportlīdzekļiem ir apgrūtināta piekļuve. Aptuvenā uguns skartā platība ir 4,3 hektāri. Šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās Valsts meža dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī LVM darbinieki un sadarbības partnera piesaistīts buldozers, kurš atbrīvo piekļuvi ugunsdzēsības transportlīdzekļiem tuvāk ugunsgrēka perimetram. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls, visticamāk, ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. LVM atgādina, ka no šī gada 19. aprīļa visā valsts teritorijā ir noteikts meža ugunsnedrošais laikposms.

Avots: LVM

Augustā 74 meža ugunsgrēki

Šī gada augustā Valsts meža dienests ir reģistrējis 74  meža ugunsgrēkus, kuru kopējā platība 16,68 hektāri, no tiem 0,66 hektāri jaunaudzes. Savukārt jūlijā tika reģistrēts 51 meža ugunsgrēks ar kopējo platību  60,61 hektāri. Pēc operatīvās informācijas no gada sākuma ir reģistrēti 1003 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 559.44 hektāri.

Augustā lielākais skaits meža ugunsgrēku ir reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, pavisam 30, kuru kopējā uguns skartā platība bijusi 5.95 hektāri. Neviens meža ugunsgrēks augustā nav reģistrēts Ziemeļaustrumu un Centrālvidzemes virsmežniecību teritorijās.

Šī mēneša nogalē 27. augusta pēcpusdienā izcēlās sarežģīts meža ugunsgrēks Zentenes pagastā Tukuma novadā, kur dzēšanas darbi ievērojami tika apgrūtināti tāpēc, ka tuvumā nebija ūdens ņemšanas vietas un ūdens bija jāpieved no attālās upītes, bez tam piekļuve meža ugunsgrēka vietai bija ļoti sarežģīta, un bija jāveido iebrauktuve, izcērtot kokus. Lai ātrāk likvidētu meža ugunsgrēku, tika piesaistīts gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, gan Latvijas valsts meži, gan blakus esošo virsmežniecību resursi. Meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls, visticamāk, bija cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni.

Šobrīd turpinās ogu un sēņu laiks mežā, tāpēc atgādinām, ka meža ugunsnedrošajā periodā, it īpaši ilgstoša sausuma laikā, uzturoties mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem ar uguni. Būtiski ir izvairīties no jebkādas atklātas uguns liesmas lietošanas mežā vai tiešā tā tuvumā. Visiem iedzīvotājiem meža ugunsnedrošajā laikposmā, šogad tas ir no 19. aprīļa,  uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības prasības.

 Uzturoties mežos un purvos  aizliegt: nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku. Uzmanīgi ar uguni mežā!

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *