Vērienīgas investīcijas

Šā gada 1.ceturksnī Somijas meža nozares katrā segmentā vērojams atšķirīgs pieprasījums pēc koksnes produkcijas. Lai arī kartona izlaides apjomi saglabājušies augsti, papīra tirgū situācija joprojām ir nestabila. Somijas ražotāju konkurētspēju būtiski ietekmē augstās ražošanas izmaksas. Somijas Kokrūpniecības federācijas ģenerāldirektors T. Jaatinen uzskata, ka kokrūpniecība kā eksportējošā nozare nedrīkst tikt apgrūtināta ar jebkādiem papildus nodokļiem.

Šā gada pirmajos divos mēnešos meža nozares produkcijas īpatsvars Somijas kopējā preču eksportā veidoja 23%. Gada 1. ceturksnī valstī tika saražoti 2,7 miljoni tonnu papīra un kartona, kas ir par 1,4% vairāk nekā atbilstošajā laikposmā pērn. Savukārt celulozes ražošanas segmentā šogad saražots tikpat daudz produkcijas cik 2014. gadā.

Skujkoku zāģmateriālu segmentā ražošanas apjomi sarukuši par līdz 2,6 milj. kbm, samazinot Somijas zāģmateriālu ražotāju konkurētspēju starptautiskajā tirgū. Gada laikā pazeminājušās arī zāģmateriālu pārdošanas cenas. Savukārt saplākšņu eksporta apjoms šā gada sākumā saglabājies pērnā gada līmenī, eksporta vērtībai pieaugot par 2,5%.

Somijas meža nozarē plānoto investīciju kopējais apjoms uz doto brīdi ir aptuveni 1,7 miljardi eiro, kuru starpā ir kompānijas «Kotkamills» 100 miljonu eiro vērtais projekts, kas paredz uzsākt kartona ražošanu papīra vietā. Savukārt «Stora Enso» plāno 43 miljonu eiro investīcijas  koka būvniecības elementu ražotnes izveidē, «UPM» – biodegvielas ražošanu no koksnes izejmateriāliem, bet «Metsä Group» – līdz 2017.gadam pabeigt 1,2 miljardus eiro vērtās bioproduktu ražotnes būvniecību.

Avots: forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *