Vērienīgākais sugas aizsardzības plāns

Jau rakstījām, ka izstrādāts sugas aizsardzības plāns putnu sugu grupai «Pūces»: apodziņa Glaucidium passerinum, bikšainā apoga Aegolius funereus, meža pūces Strix aluco, urālpūces Strix uralensis, ausainās pūces Asio otus un ūpja Bubo bubo, ekoloģiju.

Galvenokārt izmantoti visā Eiropā veiktu pētījumu rezultāti no zinātniskajām publikācijām, tie papildināti ar nepublicētiem Latvijā veiktiem pētījumiem.

Dabas skaitīšanas vadītāja Irisa Mukāne norāda, ka plānam, kas skaidro pūču vajadzības nevis kaprīzes, ir rekomendējošs raksturs.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus norāda, ka šis plāns ir vērienīgākais sugas aizsardzības plāns, kāds Latvijā līdz šim izstrādāts, ne tikai aptverto sugu skaita, bet arī datu analīzes līmeņa ziņā. Tagad mūsu rīcībā ir zinātniski pamatoti ieteikumi Latvijas mežu un mazākā mērā arī lauksaimniecības zemju dabas daudzveidības saglabāšanai, tostarp identificējot aizsardzībai prioritārās teritorijas. Šobrīd svarīgi nekavēties ar tā ieviešanu dzīvē, it īpaši ņemot vērā arvien augošo spiedienu uz mūsu mežiem. Latvijas dabas daudzveidības saglabāšana ir mūsu pienākums ne tikai nākamo paaudžu, bet arī likuma priekšā.

Dabas skaitīšanā tiek izstrādāti pieci sugu aizsardzības plāni: patlaban jau pabeigti dīķa naktssikspārņa un sugu grupas  «Pūces» plāni, sugu grupas «Roņi» plāns ir beigu izstrādes stadijā un šogad tiks pabeigti plāni arī platausainajam sikspārnim un sugu grupai «Dzeņveidīgie».

Dabas skaitīšanas jeb ES Kohēzijas fonda projekta «Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā» visas paredzētās aktivitātes tiks īstenotas līdz 2023. gadam.

Dabas aizsardzibas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *