Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam

Covid–19 diennakts tālr. – 8345

Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid–19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, izveidots vienots bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345. Tā galvenais uzdevums ir palīdzēt iedzīvotājiem labāk orientēties informācijā, kas saistīta ar Covid–19, un palīdzēt saprast, kurā iestādē vērsties pēc palīdzības.

Izveido vietni covid19.gov.lv

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast atbildes uz jautājumiem saistībā ar Covid–19 infekcijas uzliesmojumu un tā radīto ietekmi dažādās jomās, Valsts kanceleja veido tīmekļvietni www.covid19.gov.lv. Šajā vietnē būs apkopota informācija no atbildīgo iestāžu mājaslapām, statistikas dati, kā arī biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem.

Kariņš: kopīgi ātrāk atgriezīsimies normālā dzīves ritmā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 2. aprīlī, uzrunājot Saeimu uzsver, ka sabiedrības veselības un dzīvību nosargāšanai un normāla dzīves ritma atjaunošanai ir svarīgi, lai visi iedzīvotāji ievērotu valdības ieviestos ierobežojumus un epidemiologu norādījumus.

Izveido attīstības grupu ekonomikas stimulēšanai

Ar ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rīkojumu, 15.aprīlī izveidota attīstības grupa tautsaimniecības stimulēšanai, 2. aprīlī ekonomikas ministra amatā ieceltā  ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadībā.

«Covid–19 ierobežošana ir mūsu galvenais mērķis, taču tas jāīsteno, domājot par tautsaimniecības nākotni. Līdz ar jaunās attīstības grupas izveidi atbildīgās ministrijas kopā ar ekspertiem strādās gan pie mūsu valsts ekonomikas stimulēšanas, gan ilgtspējīgas izaugsmes,» uzsver Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Attīstības grupas uzdevums ir radīt daudzveidīgu atbalsta instrumentu kopumu ekonomikas stimulēšanai, tai skaitā pilnveidojot esošās atbalsta programmas, kā arī izveidojot jaunus atbalsta pasākumus. Jāņa Vitenberga ārštata padomnieks būs Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Vides pārkāpumu skaits nesamazinās

Arī ārkārtējās situācijā laikā Valsts vides dienests (VVD) turpina nodrošināt valsts kontroli vides jomā, jo vides pārkāpumu skaits nav samazinājies. No 16. marta līdz 22. martam, VVD veicis vairāk nekā 100 pārbaudes piesārņojuma, atkritumu un zemes dzīļu uzraudzības jomās, kontroles procesu pēc iespējas organizējot attālināti. No iedzīvotājiem saņemtas 63 sūdzības, t.sk. 36 sūdzības reģistrētas, izmantojot mobilo aplikāciju Vides SOS.

Zemgalē, neizmantotas būves pagraba telpā, konstatētas aptuveni 25 dažādu tilpumu metāla mucas ar ķīmisko vielu un maisījumu atkritumiem. Ventspils ostā prāmja Stena Flavia degvielas uzpildes laikā no bunkurētājkuģa West Linda Ventas upē nokļuva apm. 200 litri dīzeļdegvielas.

Meža Avīze

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *