Vai suņu pazušanā vainojami malu mednieki?

Februāra beigas Priekuļu novadā dzīvojošajam meža īpašniekam Mārim Liepiņam bija satraukumu pilnas. Pēc tam, kad suns no pastaigas bija atgriezies savainots, meža īpašnieks ir pārliecināts, ka suns iekļuvis malu mednieku izliktajos slazdos

Suņa pastaigas laukos var beigties bēdīgi

Viņš kopā ar ģimeni jau daudzus gadus dzīvo viensētā, netālu no Jāņmuižas. Dzīve laukos ir grūti iedomājama bez kārtīga mājas sarga – suņa. Lai justos drošāk viņa mājās tie pat ir vairāki. Parasti suns ir, kā drošs balsts uz kuru grūtā brīdī var paļauties, tomēr dzīvē pienāk brīži, kad atbalsts nepieciešams pašam mājas sargam. Māris Liepiņš stāsta kā viss atgadījies: «Bija otrdienas vakars un palaidu kucīti Klāru paskriet ap māju. Parasti viņa tālāk par 200 metriem neaizklīst, jo netālu no mājas plūst Gauja. Tomēr tajā vakarā Klāra neatgriezās. Kad vēlu vakarā brālis devās uz savām mājām, viņš bija dzirdējis kaucienus, bet nevarēja saprast no kuras puses skaņa nāk. No rīta mamma savainoto mājas sardzi atrada guļam salmos. Klārai bija nopietni zemādas asinsizplūdumi, tomēr pēc neilga laika viņa atlaba un sāka ēst,» atceras suņa saimnieks Māris Liepiņš.

Suns iekļūst slazdos

Klāra no pastaigas bija atgriezusies savainota, jo bija iekritusi slazdos. Tie viņai bija nostiprinājušies ap kaklu. Meža īpašnieks pēc notikušā sagatavoja iesniegumu, kuru kopā ar medību rīku iesniedza Valsts policijā. Par notikušo informēja arī Valsts meža dienestu. Meža īpašnieks pārliecināts, ka suns iekļuvis malu mednieku izliktajos slazdos, jo līdzīgi atgadījumi bijuši iepriekš. «Jautāju vietējam mednieku klubam, bet viņi noliedza, ka tas būtu viņu slazds. Mājas tuvumā jau nav neviena bebru dambja. Ir tikai Gauja un tās attekas. Uz lauka redzētas stirnas, domāju, ka slazds bija domāts viņām, bet nelaimīgā kārtā tajā iekļuva mūsu Klāra. Arī iepriekšējie mājas sargi ir nokļuvuši nepatīkamās situācijās. Piemēram, kāds no mūsu suņiem savulaik atgriezās ar cilpu, kura atradās uz vēdera. Daži suņi neatgriezās mājās vispār. Domājām, ka aizgājuši līdz šosejai, kur gājuši bojā. Tomēr pēc atgadījuma ar Klāru, rodas aizdomas, ka suņu pazušanā vainojami malu mednieki. Tāpēc nolēmām griezties pēc palīdzības pie valsts iestādēm. Apnicis, ka tik daudz problēmu ar suņiem», atklāj Māris Liepiņš.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *