Ugunsgrēks noziedzīgas rīcības rezultātā

 

Neskatoties uz nepiemērotiem meteoroloģiskajiem apstākļiem – zemu gaisa temperatūru un biežām lietusgāzēm, dažādās Latvijas vietās turpina izplatīties mežu ugunsgrēki. Lielākajā daļā gadījumu par to izcelšanos atbildīgi ir cilvēki, nevis zibens izlāde.

Pēc Valsts meža dienesta sniegtās informācijas, maija vidū meža ugunsgrēks izcēlās Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā. Notikuma vietā nekavējoties ieradās Ziemeļvidzemes virsmežniecības darbinieki un uzsāka ugunsgrēka ierobežošanu, kas īsā laikā tika lokalizēts un nodzēsts.

Arī šajā reizē ugunsgrēku, iespējams, izraisīja kādas personas vai personu grupas bezatbildīga un noziedzīga rīcība. Apskatot notikuma vietu, Valsts meža dienesta darbinieki konstatēja, ka ugunsgrēks, iespējams, sācies pēc tam, kad kāds no augsnes izracis pie strāvas pieslēgtu augstsprieguma kabeli un centies to pārzāģēt. Iespējams, ka darbība veikta ar mērķi iegūt krāsainos metālus. Par šādu pārkāpumu draud kriminālatbildība. Dramatiskākais ir tas, ka dažādu elektrības vadu zagšana turpinās visā Latvijā. Līdz ar to nav izslēgts, ka līdzīgas ugunsnelaimes var atkārtoties.

Tuvojoties gada karstākajiem mēnešiem, katram, kurš dodas dabā, jāatceras, ka lietojot atklātu liesmu, tas jādara atbildīgi. Ugunskuri jākurina tam paredzētās, drošās vietās. Pirms doties prom, ogles jāapber ar augsni vai jāaplej ar ūdeni. Ļoti uzmanīgiem jābūt, dodoties vākt meža veltes uz purviem. Nomests izsmēķis var izraisīt grūti apdzēšamu ugunsgrēku ar postošām sekām.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *