Turpinās senču iesākto darbu

_D8E4364_apstr_cv m

Diplomi par augstākās izglītības iegūšanu LLU Meža fakultātē 20. jūnijā apliecināja to, ka senču aizsākto darbu meža nozarē vēlas turpināt jaunā paaudze.

Andris Vīrs, MKPC Ziemeļvidzemes nodaļa: «Pirms 29 gadiem arī pabeidzu Latvija Lauksaimniecības universitāti, kas toreiz saucās akadēmija. Dēls Pēteris tagad saņēmis studiju programmas «Mežinženieris» augstākās izglītības diplomu un būs mežinieks 3. paaudzē. Viņš ar savu izvēli ir apmierināts: «Kamēr mācījos vidusskolā, izdomāju, ka iešu vectēva Pētera pēdās, kuram mežs bija visa viņa dzīve un darbs. Tagad turpināšu studijas maģistra studiju programmā un uz gadu braukšu apmaiņas programmā uz Zviedriju. Andris Vīrs: «Uzskatu, ka meža apsaimniekošanas  sistēmā strādā īpaši cilvēki, kam mežs ir mūža aicinājums. Mūsu senči ir ielikuši kārtīgus pamatus, šai sistēmai un   nodod zināšanas un pieredzi tiem  izredzētajiem, kuri turpinās viņu iesākto darbu. un mežinieku  labo slavu nepazaudēs. Par dēlu Pēteri esmu drošs, ka viņš būs tāds un turpinās šo grūto, bet interesanto mežinieku darbu, lai arī kādas bezjēdzīgas  reformas (ne no mežinieku puses)   neskartu mūsu meža nozares sistēmu.»

Apsveikt mazdēlu Juri Seili ieradusies arī viņa vecāmāte, bijusī politiķe Anna Seile, kurai kā Saeimas deputātei, kas savulaik rūpējusies par meža nozari,  piešķirts Meža fakultātes goda doktora grāds.  Viņa neslēpj, ka dēls Juris, tāpat kā šodien mazdēls savulaik ieguvis bakalaura studiju programmas «Mežzinātne» diplomu, bet viņa brālis – Mežzinātņu maģistra grādu.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *