Tradīcija turpinās!

Līdzīgi kā iepriekš, arī šā gada aprīlī un maijā iecerēti daudz «Meža dienu» pasākumu.

Šī ir lieliska iespēja katram sabiedrības loceklim pielikt pūles, lai izveidotu kādu koku stādījumu, uzbūvētu un izliktu putnu būri, savāktu dabā izmestus sadzīves atkritumus vai paveiktu kādu citu labu darbu, lai mūsu valsts kļūtu sakoptāka un pievilcīgāka gan mums pašiem, gan viesiem. Tāpēc šoreiz «Meža Avīze» atspoguļos dažus no daudzajiem pasākumiem, kuri jau ieplānoti šī gada pavasarī.

Laiks atrocīt piedurknes!

  1. aprīlī Pārgaujas novada Stalbes pagasta zemes īpašumā «Tīraines» ieplānots koku stādīšanas pasākums. Straupes pamatskolas skolēni un pedagogi sadarbībā ar mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas «Pūpoli», Valsts meža dienesta un Meža konsultāciju pakalpojumu centra darbiniekiem tur ieplānojuši apmežot lauksaimniecībā neizmantojamu lauksaimniecības zemi ar sertificētiem bērzu ietvarstādiem. Uzmanība tiks pievērsta arī sadzīves atkritumiem.

Savukārt 11. aprīlī Gulbenes novada Rankas pagasta zemes īpašumā «Veclazdupi 2» meža īpašnieks Guntis Grīnšteins sadarbībā ar Valsts meža dienestu, Meža konsultāciju pakalpojumu centru, Druvienas un Tirzas pamatskolas skolēniem un pedagogiem iecerējis Meža dienu pasākumu, kurā plānota koku stādīšana ar dažādiem instrumentiem, mežaudzes taksācijas rādītāju noteikšana, meža dzīvnieku pēdu atpazīšana, apaļkoksnes uzmērīšana, kā arī koka sola pagatavošana un uzstādīšana atpūtas vietā.

Bet 27. aprīlī Jaunjelgavas novada Jaunjelgavas pagasta zemes īpašumā «Renderi» sadarbībā ar mežsaimniecības demonstrējumu teritoriju «Pūpoli», Meža konsultāciju pakalpojumu centru un Jaunjelgavas vidusskolas skolēniem un skolotājiem plānota koku stādīšana, robežkupicu atjaunošana un atkritumu vākšana.

Aprīļa vidū Kocēnu novada Kocēnu pagastā esošajā dabas izglītības centrā «Vecupītes» esošajā dabas takā plānotas izglītojošas nodarbības vietējo skolu skolēniem un pedagogiem. Pasākuma laikā plānots iepazīties ar meža iemītnieku darbības atstātajām pēdām – cūku rakumiem, bebraini un egļu astoņzobu mizgrauža invadētām eglēm. Pasākumu organizē Valsts meža dienesta, Meža konsultāciju pakalpojumu centra un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *