Tehnikas zādzības mazumā neiet

Kaut arī pašlaik nav dzirdēts par kārtējām traktortehnikas zādzībām, Zemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību kopumā uzmanīt savu lauksaimniecības tehniku, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot ko aizdomīgu kaimiņa sētā.
Pastāv vairāki risinājumi traktoru un citas piekabināmās lauksaimniecības tehnikas aizsardzībai, piemēram: – traktortehnikas neatstāšana uz lauka bez pieskatīšanas un saimniecības teritorijas profesionāla apsargāšana, – papildus GPS ierīces uzstādīšana slēptā vietā traktorā (vienlaikus ar jau rūpnīcā uzstādīto GPS), – tā saucamās melnās kastītes ar GPS signālu uzstādīšana piekabināmajā lauksaimniecības tehnikā, – tehnikas aprīkošana ar radiosignālu, kas ir GPS sistēmai analoģiska sistēma, bet grūtāk slāpējama, – vērīgums – būtu jāziņo par aizdomīgām situācijām.
Ja pamanāt cilvēkus, kuru rīcība šķiet aizdomīga, jāzvana uz tālruņa numuriem 112, 110, vai jāziņo elektroniski kanc@vp.gov.lv .
Aicinājums īpaši pierobežas zonas iedzīvotājiem,– neesat vienaldzīgi, ziņojiet par aizdomīgiem gadījumiem un piefiksējiet auto numurus! Valsts policija fiksēto informāciju izvērtēs un nepieciešamības gadījumā sazināsies arī ar kaimiņvalsts policiju.
Ja ir notikusi tehnikas zādzība, īpašniekam vai likumiskajam tehnikas valdītājam iespējami ātri jāinformē Valsts policija par zādzības faktu, lai operatīvie dienesti varētu rīkoties.
Pērn Latvijā kopumā tika nozagti 26 traktori, no kuriem tikai daļa atgūti un atdoti to īpašniekam. Diemžēl arī 2018. gada pats sākums iezīmējās ar traktortehnikas zādzībām, kas cietušajiem radīja ievērojamus materiālos zaudējumus.
Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *