Starptautiskā mežu diena 2020

Katru gadu 21. martā tiek rīkota Starptautiskā mežu diena. 2020. gadā galvenā uzmanība tiks pievērsta  mežiem un bioloģiskajai daudzveidībai.

Starptautiskās mežu dienas mērķis ir palielināt izpratni par mežu nozīmi un to būtisko lomu nabadzības izskaušanā, vides ilgtspējībā un nodrošinātībā ar pārtiku. Visu veidu mežu ilgtspējīga apsaimniekošana ir pamatā konfliktu skarto, jaunattīstības un attīstīto valstu izaicinājumu atrašanai pašreizējo un nākamo paaudžu labā. Lai par šīm problēmām aizdomātos visa sabiedrība, dienas ietvaros valstis tiek mudinātas veikt vietēja, nacionāla un starptautiska līmeņa pasākumus, kā, piemēram, koku stādīšanas talkas, dažādas akcijas u.tml. Starptautisko mežu dienu ik gadu organizē Apvienoto Nāciju Organizācija.

Latvijā par Meža dienu atdzimšanu var uzskatīt 1995. gadu, kad Jūrmalas virsmežniecībā meža atjaunošanas darbos piedalījās Valsts prezidents Guntis Ulmanis un Ķekavas skolēni. 2003.gadā tika atjaunota Latvijas brīvvalsts laikā aizsāktā Meža dienu tradīcija, kad Meža dienu pasākumos piedalās valsts augstākās amatpersonas, Valsts prezidents.

Avots: www.cepf-eu.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *