Stādīsim ozolus!

DSC_0859-cv

Ozola enerģētika ir visspēcīgākā un vispozitīvākā. Ozolam piemīt spēja negatīvo enerģiju padarīt pozitīvu.

Šodien der atcerēties ozolu spēku un izmantot to pozitīvo enerģiju savas tautas nākotnes veidošanai.

Jāatjauno ozolu audzes

No pasaulē esošajām ap 450 ozolu sugām, kopš seniem laikiem Latvijā aug tikai viena – Quercus robur ar visstiprāko, plašāko un dziļāko sakņu sistēmu, sasniedzot 50 m dziļumu.Tiem ir vissīvākā sula un vissmagākā un cietākā koksne.

Visā pasaulē ozols ir atzīts par svētu koku, kas it kā savieno cilvēku ar Visumu. Tas ir pozitīva spēka, vīrišķības un nelokāmības simbols. Jau antīkajā kultūrā ticēja, ka mirušo dvēseles pa ozola stumbru uz debesīm kā pa pakāpieniem nonāk nemirstīgo dvēseļu valstībā. Ozoli ir visvecākie koki Latvijā, kas glabā sevī vēsturi, kuru sen jau «aizmirsušas» citu koku sugas. Zināms, ka agrāk Latvijas teritorijā auguši ozolu meži, kas aizņēmuši 10% no kopējās mežu platības. Pirmās mākslīgi atjaunotās  ozolu jaunaudzes Latvijā ierīkotas jau 17.–19.gadsimtā, bet, pēdējos 30 gados lielās platībās ozolu audzes Latvijā nav ierīkotas. 2003. gadā ozolu mežaudzes bijušas tikai 0,4% no Latvijas mežu kopplatības. Piemēram, Dabas liegums 49 ha platībā «Tebras ozolu meži» dibināts 2004. gadā, lai saglabātu Dienvidkurzemei raksturīgos ozolu mežus.

Der pārbaudīt

Ozols esot viens no tiem kokiem, par kuru zināms, ka tas spēj pārraidīt informāciju lielā attālumā. Ozolu vieno enerģētiskas saites ar savas sugas kokiem pat lielā attālumā – tieši tāpēc ozols spēj augt viens pats, nezaudējot neko no sava spēka. Ir svarīgi atcerēties, ka nedrīkst lauzt ozola zarus vienkārši sava prieka pēc. Ja cilvēks nodara pāri vienam ozolam, šī informācija izplatās vismaz 100km attālumā citiem ozoliem un vēlāk šis cilvēks nevarēs iegūt pozitīvo enerģiju arī no citiem ozoliem.

Lai no ozola iegūtu pozitīvu lādiņu, kas uzlabo gan noskaņojumu, gan dod veiksmi un veselību, vairāk jāstaigā pa vietām, kur aug daudz ozolu. Ja ozols aug pie mājas vai ir iespēja dzīvot mājā, kur ir ozolkoka izstrādājumi, tas atmodinās cilvēka enerģiju, radīs iedvesmu, skaidrību un mieru. Ozola enerģētiski visspēcīgākais laiks ir  no deviņiem vakarā līdz pusnaktij.

Mūsdienās galdniecībā, mēbeļu, parketa, grīdas dēļu un finiera ražošanā  tiek izmantota pirms 100 un vairāk gadiem stādīto ozolu koksne. Ozola koksnes izstrādājumi pārsvarā tiek eksportēti no Latvijas uz citām valstīm, Latvijas iedzīvotāju zemās pirktspējas dēļ. Ozolu stādīšana Latvijā pēdējos 30 gados nav bijusi populāra, tādēļ  Meža dienu laiks ir vispiemērotākais, lai atkal sāktu plānot ozolu audžu ierīkošanu un ozolu stādīšanu –ar pozitīvu skatu nākotnē.

Der gan ozolzīles, gan stādi

Ozolu katrs pats var izaudzēt no ozolzīles, ja to rudenī iesēj 4–5cm dziļā vadziņā.Rudenī iesētās zīles, uzdīgst pavasarī. Pirms sēšanas gan zīles ieteicams uzdiedzēt.

Pavasarī līdz maija vidum var stādīt kokaudzētavā iegādātos stādiņus, kā arī pārstādīt dabīgi iesējušos mazus ozolu stādiņus. Rok tik dziļu bedri, lai tajā nesaliektas izvietotos arī garās saknes, stāda dažus centimetrus dziļāk, nekā tie auguši iepriekšējā vietā, ievērojot aptuveni 3m attālumu vienam no otra. Ozolus vēlams piesiet pie mieta un sargāt no meža dzīvniekiem.

Latvijā ozolu stādus piedāvā vairākas kokaudzētavs – Olainē, Bulduros, Zaļeniekos u.c. Iespējams iegādāties dažāda vecuma ozolu stādus. «LVM Sēklas un stādi» piedāvā 1–2 gadīgus ozolu meža stādus par 0,21 – 0,38 EUR par stādu.

Dziļās un plašās sakņu sistēmas dēļ šis koks ir spējīgs augt arī nabadzīgā augsnē, piemēram, smiltīs. Tiem, kuri nolēmuši ieaudzēt šos maģisku spēku, vīrišķību, dievišķo atklāsmi un gribu simbolizējošos kokus, kas Latvju folklorā saistīti ar Pērkondieva kultu, atgādināsim, ka ozols vislabāk aug tieši ūdens āderu krustpunktos.

Ticējumi

Ja ozols, pie kura vērsies, tev dāvā dubultzīli, nēsā to sev līdzi kā talismanu!

 

Ja no ozola nokrīt sauss zars, tas vēsta, ka laiks mainīt darbu, ja nokrīt sausa lapa – būs ne visai patīkamas ziņas, ja nokrīt zaļa lapa – būs interesanti jaunumi.

 

Kas kaitēja man dzīvot

Sava tēva zemītē:

Ar vindiņu medu smēlu

No kupliem ozoliem.

 

Zinu, zinu, bet neteikšu,

Kas ozola dobumā:

Bitīt’ taisa vaska pūru

Mazajiem bērniņiem.

 

No ozola saule lēca,

Ozolā norietēja;

No ozola es paņēmu,

Sava mūža padomiņu.

 

Deviņkārtu jostu tinu,

Apkārt dižu ozoliņu.

Cirta čūska, dzēla bite,

Ne lapiņa nedrebēja.

Latv. tautas dziesmas

 

Vineta Kalve

Viens Komentārs par Stādīsim ozolus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *