Stādīs mežu, izliks putnu būrīšus

DSC_9268-cv

Aprīlī un maijā  Meža dienās aktīvi iesaistās arī latgalieši. Dienvidlatgales virsmežniecības inženiere vides aizsardzības jautājumos Tatjana Isaka zināja stāstīt par šī gada iecerēm.

Dienvidlatgalē

Meža dienu aktivitātēs Dienvidlatgales virsmežniecība sadarbojas ar pagastu pārvaldēm.

Aprīlī kopā ar dabas parka «Daugavas loki» administrāciju un pašvaldību ir plānota kapu un tiem pieguļošās teritorijas sakopšana Daugavpils novada Naujenes pagasta Slutišķos,

26. aprīlī Demenes pagastā būs pasākums meža īpašniekiem «Saglabā dabas bagātības»,

7. maijā Dagdas novada Dagdas pagastā, saimniecībā «Pilskalns» sadarbībā ar pašvaldību un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju iecerēta kultūras pieminekļa sakopšana.

14. maijā Skrudalienas pagastā – pasākums ar meža īpašniekiem «Mežs – mūsu mantojums», aprīlī plānota arī parka stādījumu atjaunošana Medumu pagastā.

Notiks pasākumi kopā ar skolām, iecerēti semināri – ekskursijas Daugavpils novada Vaboles un Salienas vidusskolu skolēniem, bet Kalupes pamatskolā jau martā – lekcija par mežu, putnu būrīšu izlikšana, Silenes pamatskolā aprīlī  – pasākums skolniekiem «Mežs ir mūsu bagātība», Ilūkstes novada Subates pamatskolā aprīlī būs lekcija mežā «Iepazīsti mežu».

Vairākiem notikumiem būs meža īpašniekiem aktuāla ievirze. Tā sadarbībā ar meža īpašniekiem aprīlī un maijā vairākās saimniecībās Krāslavas, Dagdas un Aglonas novados būs iespējams iepazīt jaunaudžu kopšanu vai meža stādīšanu. 25, aprīlī Daugavpils novada Sventes pagasta saimniecībā «Stirniņas» būs seminārs par meža atjaunošanu «Mēs nākamajām paaudzēm».

Maijā sabiedrībai nozīmīgu vietu labiekārtošana iecerēta Preiļu un Līvānu novados, arī atkritumu savākšana piepilsētas mežā Preiļu pagastā, aprīlī vai maijā Ilūkstes novada Dvietes pagastā «Kungu Butkās» tiks sakopta bijušās mežniecības apkārtne.

Līdzīgi arī Austrumlatgales virsmežniecībā būs dažādas aktivitātes. Pagaidām, gan, kā pastāstīja virsmežzinis Euģēnijs Upenieks, vēl tiekot precizēts pasākumu plāns, kas būšot pieejams aprīļa pirmajās dienās. Protams, Meža dienu pasākumu veiksmīga norise dažkārt ir atkarīga no laika apstākļiem un citām niansēm, tādēļ atsevišķu aktivitāšu norises laiks var mainīties, tāpat plāns var vēl arī papildināties.

Par  Meža dienu pasākumiem visā Latvijas teritorijā precīzu informāciju iespējams uzzināt virsmežniecībās vai pagastu pārvaldēs.

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *