Stāda kokus un izvieto sikspārņu būrus

Līdzīgi kā iepriekš, arī šā gada pavasarī visā Latvijā notika vairāki tūkstoši «Meža dienām» veltīti pasākumi. Katrs, kurš kādā no tiem piedalījās, pielika savu roku, lai Latvija kļūtu bagātāka ar kokiem, brīvāka no atkritumiem un dabā mītošajiem organismiem draudzīgāka. Profesionāli meža darbinieki, vides aizsardzības aktīvisti, pedagogi, skolēni, studenti un citi interesenti par zaļu un sakoptu Latviju – kopā nākotnes mežam!

Veido nākotnes mežu

Arī Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļā šogad notika vairāki «Meža dienām» veltīti pasākumi. Vienā no tiem piedalījās Kocēnu nodaļas darbinieki un gandrīz divdesmit Pārgaujas novada Stalbes vidusskolas skolēni un pedagogi. Pasākuma dalībnieku uzdevums bija neizmantotā lauksaimniecības zemē veidot nākotnes mežu. Izmantojot rokas stādāmos instrumentus, tika iestādīti vairāki simti jauno bērzu, egļu un ozolu. Pēc pasākuma dalībnieki vienojās – lai novērtētu, kā kociņi ieauguši, vēlreiz jātiekas rudenī! Nepieciešamības gadījumā jāveic konkurējošo zālaugu nomīdīšana un kociņu aizsardzība pret dzīvniekiem.

Savukārt pasākumā, kas notika Vecumnieku novada Kurmenes pagasta saimniecībā «Pūpoli», pulcējās gandrīz 20 Valles vidusskolas skolēni un pedagogi, Meža konsultāciju un pakalpojumu centra Rīgas nodaļas vadītājs Agris Kauliņš un īpašuma «Pūpoli» pārstāvji. Lai arī diena bija lietaina, tas netraucēja pasākuma dalībniekiem iepazīties ar meža taksācijas instrumentiem. Skolēniem un pedagogiem bija iespēja izmēģināt dažādus koku augstuma un koku caurmēra mērīšanai paredzētus instrumentus, kā arī ar speciālu lāpstu izrakt mežeņus un pārstādīt tos citā vietā.

Pirmo reizi saimniecības «Pūpoli» mežā tika izvietoti sikspārņu būrīši. Daļu no tiem bija pagatavojuši Valles vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Tos izvietoja piemērotā vietā – blakus nelielām ūdenstilpēm, kuras atbrīvotas no apauguma. Tas nepieciešams, lai dzīvnieki varētu vieglāk pielidot, savukārt ūdens virsma kalpo kā barošanās laukums. Pasākuma noslēgums notika pie ugunskura, kur salijušie un nosalušie dalībnieki varēja sasildīties. Uz interesentu jautājumiem atbildēja mežsaimniecības speciālists Agris Kauliņš un viens no «Pūpolu» īpašniekiem, mežzinis Raimonds Mežaks.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *