Kluba «Club du Bois» organizatori aicina Eiropas politikas veidotājus pilnībā izpētīt vienas no klimata pozitīvākajām ES ražošanas nozarēm – kokapstrādes nozares potenciālu.
2020. gada 8. janvārī Briselē Eiropas Parlamenta telpās notika «Club du Bois» 8. sanāksme, ko vadīja EP deputāte Maria Noichl. Pasākums pulcēja ievērojamu skaitu EP deputātu, rūpnieku un ekspertu no kokrūpniecības un meža nozares, piedāvājot viņiem iespēju uzzināt par Eiropas kokapstrādes rūpniecības prioritātēm laika posmam no 2019. līdz 2024. gadam.
Aicina pētīt Eiropas mežu resursus
Ciešo kokrūpnieku saistību ar mežsaimniekiem uzsvēra Sampsa Auvinen kungs, raksturojot izejvielu piegādes jautājumu kā vissvarīgāko jautājumu, kas ietekmē primārās mehāniskās koksnes rūpniecības attīstību. Izejvielu piegādes nodrošināšana par pieņemamām cenām un paredzamā veidā ir galvenais faktors, lai saglabātu Eiropas kokzāģētavu nozares konkurētspēju. Auvinen kungs aicināja izveidot ES resursu pārvaldības sistēmu, kuras mērķis ir izveidot saskaņotu, uz zināšanām balstītu informāciju par Eiropas mežu resursiem, materiālu plūsmām un krājumiem. Sistēmā jāņem vērā arī dabisko traucējumu biežums un ietekme uz koksnes piegādi. A. Auvinens atgādināja par Eiropas kokzāģētavu nozares centrālo lomu meža nozarē: veidojot divas trešdaļas no meža īpašnieku ienākumiem, kokzāģētavu nozarei ir galvenā loma, motivējot meža īpašniekus ilgtspējīgi apsaimniekot savus mežus un piegādāt koksnes izejvielas. «Tāpēc veselīga kokzāģētavu nozare ir būtiska gan meža nozarei, gan meža rūpniecībai», viņš piebilda.
Eiropas Kokapstrādes rūpniecības konfederācija CEI–Bois pārstāv 21 Eiropas un nacionālās organizācijas no 15 valstīm, un tā ir organizācija, kas atbalsta visas rūpnieciskās Eiropas koksnes nozares intereses – gandrīz 180 000 uzņēmumu gada apgrozījums ir 144 miljardi eiro un viņi nodarbina 1 miljons strādājošo Eiropā. Eiropas Kokzāģētavu nozares organizācija EOS pārstāv Eiropas kokzāģēšanas nozares intereses Eiropas un starptautiskā līmenī. Ar savu biedru federāciju un asociēto biedru starpniecību EOS pārstāv apmēram 35 000 kokzāģētavas 12 valstīs visā Eiropā, kas ražo zāģmateriālus, koka karkasus, līmes, ieklāšanas, grīdas, galdniecības izstrādājumus, žogus un vairākus citus koka izstrādājumus. Kopā tie veido apmēram 80% no visas Eiropas zāģmateriālu izlaides nozarē, kuras apgrozījums ir aptuveni 35 miljardi EUR un nodarbina aptuveni 250 000 cilvēku ES.
EPF, Eiropas Paneļu federācijai, ir locekļi 25 valstīs un tas pārstāv skaidu plātņu, MDF, OSB, kokšķiedru plātņu, kokšķiedru plātņu un saplākšņa ražotājus. Eiropas koksnes plātņu nozares gada apgrozījums ir aptuveni 22 miljardi eiro, tā tieši rada vairāk nekā 100 000 darba vietu un Eiropā darbojas vairāk nekā 5000 uzņēmumu.