SOS! Neļausim izpostīt dabas vērtības!

IMG_3784_cv

Atsaucoties uz publikāciju aprīļa «Meža Avīzē» Nr.226 «Gatavojas regulētajai dedzināšanai», kurā informējām par Dabas aizsardzības pārvaldes Apsaimniekošanas pasākumu koordinatoram Jānim Andrušaitim uzdotajiem sagatavošanās darbiem meža regulētajai dedzināšanai biotopu atjaunošanai, lasītājs Juris Strazdiņš mums raksta:

«Kā lasāms, projekta mērķis ir deguma krāšņvaboles ekoloģiskās nišas atjaunošana, lai gan tā pieskaitāma mizgraužu sugai, tādēļ apkarojama.» Vēstules autors raksturo ainu pēc dedzināšanas: «Zemsedze sadegs, mētrājus nomainīs virsāji. Sugu kļūs mazāk. Novājinātais, apdegušais 1. stāvs ies bojā, mizgraužu invadēts. Tukša platība – bez dzīvības! Sadegušas skudras, vaboles, rāpuļi, abinieki, putni u.c. daba piesārņota lielos apmēros, kūdra var degt gadiem. Zemsedze atjaunosies pēc vairākiem desmitiem gadu. Cietēja no projekta būs daba un ekonomija! Pazemināsies taksācijas elementi. Tik liela mēroga vērtību izpostīšana ir nepieļaujama! Eksperiments nesatur nacionālās attīstības plānus.»

Lasītājiem, kuri vēlas ar «Meža Avīzes» starpniecību darīt zināmu savu viedokli par šo jautājumu Dabas aizsardzības pārvaldes atbildīgajām amatpersonām, lūdzam to sūtīt uz mūsu e-pasta adresi: info@mezaavize.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *