Skandināvu zāģētavās pieaug saražotās produkcijas krājumi

Sakarā ar vājo pieprasījumu daudzi Skandināvijas kokrūpnieki prognozē būtisku zāģmateriālu piegādes apjomu samazinājumu uz Centrāleiropu 2015. gada pirmajā ceturksnī. Saražotās produkcijas uzkrājumu palielināšanos Zviedrijas un Somijas zāģmateriālu ražotāju noliktavās tāpat sekmējis arī vājais pieprasījums Eiropā sezonālā faktora ietekmē, ko nespēj kompensēt realizācija Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

Zemais pieprasījums, kā arī Krievijas ražotāju piedāvājums izsaucis arī skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenu lejupslīdi jau pērnā gada pēdējā ceturksnī – «spot» tirgū par 5 – 6 Eur/kbm. Vislielākais cenu samazinājums skāris ēvelēto produkciju, bet vismazāk – nomaļu produkciju. Ēvelētu egles zāģmateriālu piegādes vidējā cena maza apjoma piegādes līgumos Vācijas ziemeļos sarukusi par 2–3 Eur/kbm līdz apm. 220 Eur/kbm, bet lielu apjomu piegādēs par 5 – 10 Eur/kbm.

Neraugoties uz grūtībām, lielākā daļa Skandināvijas kokrūpnieki nav plānojuši ilgāku darbības pārtraukumu gadu mijā nekā parasti.

Avots: euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *