SIA «Sodra mežs» iepērk papīrmalku un investē mežos

DSC_6482_cv

«Södra Ekonomisk Förening» Skultes kokostā veic papīrmalkas iepirkšanu  kopš 2000. gada maija, šobrīd ar SIA «Sodra mežs» starpniecību. Zviedrijas mežu īpašumu organizācija ilgtermiņā  pērk papīrmalku no Latvijas savām celulozes rūpnīcām Zviedrijā, kas atrodas pilsētās Mönsterås, Karlshamn un Värö.

Papīrmalkas iepirkšana

«Södra» ir ieviesusi izmaiņas savā importa struktūrā, un sākot no 2014. gada septembra tā iepērk papīrmalku Latvijas tirgū ar sev pilnībā piederošās mežu apsaimniekošanas sabiedrības SIA «Sodra mežs» starpniecību. Latvijā darbojoties koksnes iepirkuma jomā kopš 2000. gada gan ar savu koksnes iepirkuma uzņēmumu, gan kopā ar sadarbības partneriem, «Södra» ir nodibinājusi labas attiecības ar Latvijas vietējo koksnes tirgu uz vairākiem gadiem. Tāpēc «Södra» tuvākajā nākotnē būtiski palielinās ražošanu Zviedrijas dienvidos.

Veicot savu papīrmalkas iepirkumu, uzglabāšanu un iekraušanu Skultes ostā, kas atrodas 50 km uz ziemeļiem no Rīgas, Vidzemes piekrastē, SIA «Sodra mežs» ir gatava piedāvāt pievilcīgas piegādes iespējas. Tiek piedāvāti neatkarīgu ekspertu mērījumi (VMF Latvia), elastīga pieeja un izdevīgi nosacījumi piegādātājiem, konkurētspējīgas un izdevīgas cenas pieprasītajiem sortimentiem, kompensācija par brāķu un iespēja saņemt papildu maksājumus par sertificētām piegādēm.

Investīcijas mežos

SIA «Sodra mežs» jau ilgāku laiku investē mežos Baltijas valstīs, un kopš 2006. gada tai pieder mežs Latvijā, kas tiek prasmīgi un atbildīgi apsaimniekots, izmantojot jau gandrīz 100 gadu uzkrāto mežsaimnieka pieredzi un zināšanas meža audzēšanā un uzturēšanā. Meža vērtība aug, to prasmīgi un atbildīgi kopjot – kopts mežs ir vērtīgs mežs!

Zviedrijas meža vēstures biedrības «Skogshistoriska Sällskapet» pārstāvji 25.–29. jūnijā viesojās Skultes kokostā, un iepazinās ar papīrmalkas eksportu, Baltijas un Latvijas vēsturi šajā jomā, meža rūpniecisko pusi.

«Södra Ekonomisk Förening» papīrmalkas importa no Igaunijas un Latvijas direktors Klāss Svensons pastāstīja, ka šobrīd Skultes kokostā SIA «Sodra mežs» iepērk galvenokārt lapu koku papīrmalku – apsi un bērzu, bet nākotnē plānots pirkt arī skujkoku papīrmalku. Rūpnīca, kura Zviedrijā izmanto SIA «Sodra mežs» iepirkto papīrmalku, atrodas salīdzinoši netālu – 28 stundu ceļa ar jūras transportu attālumā. Skultes kokosta nodrošina kuģa iegrimi 7,2 m, uz kuģa iespējams uzkraut 5700 m3. Papīrmalka Latvijā tiek iepirkta no privāto mežu īpašniekiem, ar kuriem SIA «Sodra mežs» plāno aktīvāku sadarbību arī meža apsaimniekošanas jautājumos. Labs iespaids šo gadu laikā ir radies par Latvijas kokrūpniecības izaugsmi, izveidojot daudz un dažādas zāģētavas. Viņš norāda, ka Zviedrijas pieredze rāda, ka meža īpašnieku apvienošanās sniedz ne tikai sabiedrības izglītošanas iespējas par meža apsaimniekošanu, ekonomiku, kopīgām interesēm, attīstot meža nozari, bet arī veicina lauku vides attīstību kopumā.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *