SIA «Bergvik Skog» atbalsta meža darbnīcas Latvijas Mazpulkiem

Foto: Latvijas Mazpulki

Foto: Latvijas Mazpulki

Jūlijā mazpulcēnus no visiem Latvijas novadiem kopā pulcināja vides un meža vērtību izzināšanas nometne. Mazpulku nometnes «Visu daru es ar prieku!», kura norisinājās Malnavas muižā no 20. līdz 24.jūlijam ietvaros, 23. jūlijā notika Meža diena, kurā MKPC ar SIA «Bergvik Skog» atbalstu organizēja sešas meža darbnīcas.

Izzina vidi un dabu

Šogad biedrības «Latvijas Mazpulki» mazpulcēni ikgadējā lielajā vasaras nometnē kopā ar slavenās latviešu filmas «Cilvēka bērns» galveno varoni Boņuku plānoja, kā ar vides un dabas izzināšanu izglābt planētu! Vasaras lieliskākais piedzīvojums šoreiz pulcēja 200 mazpulcēnus. Malnavas koledžas direktors Juris Bozovičs atvēlēja visu Malnavas muižu mazpulcēnu rīcībā. Nometni vadīja Ilze Juhņeviča, biedrības «Latvijas Mazpulki» sekretāre, ilggadēja nometņu vadītāja. Atklāšanas pasākumā katram mazpulkam bija jāreklamē sava novada dārgums.

Nometnes dalībnieki Boņuku iepazīstināja ar aizsargājamajām dabas teritorijām un ievērojamiem dabas objektiem savos pagastos. Notika iepazīšanās ar Malnavas muižas parku, vienu no vecākajiem parkiem Latvijā, kurā aug gandrīz 150 koku sugas, kas tikušas stādītas ap 1830. gadu.

Vides izziņā, atkritumu šķirošanā, meža kā vērtības izzināšanā mazpulcēniem palīdzēja gan ornitologi, gan vides un meža speciālisti, gan klimatologi un mednieki, kā arī LLU jaunie zinātnieki. Iepazīšanās ar mūsdienīgu atkritumu apsaimniekošanu, to pārstrādes iespējām, Vides darbnīcas, spēles, eksperimenti, gūstot izpratni par klimata izmaiņu cēloņiem, praktisku lietu darināšana no dabiskiem izejmateriāliem, 16 kilometrus garais pārgājiens, mācoties izdzīvot dabā, dažādi pārbaudījumi kā arī kopā ar draugiem  uz ugunskura pašu vārītā zupa radīja vienotības sajūtu un neaizmirstamus iespaidus. Nometnes laikā tika apmeklēts Rāznas nacionālais parks, kur savas zināšanas pasniedza Ķemeru nacionālā parka speciālisti.

SIA «Bergvik Skog» atbalsta Meža dienu

23.maijs bija Meža diena. Šajā dienā mazpulcēni devās pārgājienā uz meža un vides darbnīcām. Kā pastāstīja SIA LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) Ludzas nodaļas vadītājs Ludvigs Kravalis, ar SIA «Bergvik Skog» atbalstu, MKPC organizēja sešas meža darbnīcas. Tajās mazpulcēni iepazinās ar meža atjaunošanas, uzmērīšanas instrumentiem, spēli «Interaktīvais mežs», izzināja mežu ar mīklu un krustvārdu mīklu palīdzību, mācījās atpazīt koka sugas un noteikt vecumu, uzzināja vairāk par medību nozīmi mežā un iepazina meža dzīvnieku un meža putnu dzīvi.

Kā pastāstīja Eleonora Obrumāne, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra direktore un nometnes programmas vadītāja, Moseju sādžā, Kārsavas mazpulka «Upe» vadītāja Jura Vorkaļa dzimtajās mājās bija iekārtotas meža un vides darbnīcas. Tās notika vienlaicīgi un mazpulcēni varēja izvēlēties vismaz 4–8 darbnīcas, kurās iegūt prasmes un zināšanas par meža lietām un vidi.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *