Seminārs par meža nozares aktualitātēm

Šā gada 15. martā Pārgaujas novadā notiks bezmaksas seminārs  par meža nozares aktualitātēm. Seminārs, kas «Meža dienu» ietvaros notiks Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā, būs turpinājums 2006. gadā aizsāktajam semināru ciklam.

Pasākuma sākums plkst. 13:00. Tā ietvaros plānots klātesošos iepazīstināt ar šobrīd aktuālajām tēmām, kas skar meža īpašniekus.

Semināru atklās mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas «Pūpoli» pārvaldnieks un Valsts meža dienesta mežzinis Raimonds Mežaks. Ar jaunāko informāciju par ES (Eiropas Savienības) finanšu līdzekļu piesaisti meža apsaimniekošanā dalīsies Meža konsultāciju un pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vecākais mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs. Savukārt SIA «Latvijas mežs» pārstāvis Pēteris Vīrs pastāstīs par meža nozari un politiskajiem procesiem Eiropā. Bet Valsts darba inspekcijas Reģionālās valsts darba inspekcijas vadītāja – galvenā valsts inspektore Ineta Kļaviņa iepazīstinās ar iestādes darbu. Latvijas ornitoloģijas biedrības pārstāvis, ornitologs Andris Dekants atklās, kā īstenot mežirbei draudzīgu meža apsaimniekošanu un kā aizsargāt mazos ērgļus. AS Latvijas valsts meži «LVM Sēklas un stādi» Strenču kokaudzētavas vadītājs Jānis Zvejnieks informēs klātesošos par meža stādu iegādes iespējām. Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis iepazīstinās klātesošos ar jaunāko informāciju par Āfrikas cūku mēri un citām infekcijas slimībām. Semināra noslēgumā tiks demonstrēta īsfilma par dabas aizsardzību. Pasākumu informatīvi atbalsta «Meža Avīze». Pasākuma laikā fotografēs un veiks audio ierakstu. Uzņemtie attēli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Raimonds Mežaks, MDT «Pūpoli» pārvaldnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *