Seminārs par meža nozares aktualitātēm

Piektdien, 10. martā plkst. 13:00 Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks ikgadējais bezmaksas seminārs par meža nozares aktualitātēm.

To rīko Pārgaujas novada pašvaldība sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centru, Valsts lauku tīklu un mežsaimniecības demonstrējumu teritoriju «Pūpoli», lai meža īpašniekus iepazīstinātu ar meža nozares aktualitātēm.

Iespēja uzzināt un diskutēt

Pasākumā piedalīsies Meža konsultāciju pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs. Viņš dalīsies ar jaunāko informāciju par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām meža īpašniekiem. Speciālists pastāstīs par biežāk pieļautajām kļūdām sagatavojot meža apsaimniekošanas atbalsta pasākumu plānus un projekta iesniegumus, kā arī dalīsies ar jaunāko informāciju par plānotajām aktivitātēm. Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes students Pēteris Vīrs sniegs ieskatu citu Pasaules valstu meža apsaimniekošanas praksē. Viņš ir aktīvs students, kurš maģistra studiju ietvaros ir izmantojis iespēju iepazīties ar citu Pasaules valstu meža apsaimniekošanas praksi. Studiju laikā pēdējo gadu laikā viņš apmeklējis Krievijas federācijas tālo austrumu daļu, Polijas teritorijā esošo Belovežas gāršu, Zviedrijas dienvidu daļu un Laosu. Jebkura darbība mežā, it sevišķi ja tā notiek pavasara sezonā, ietekmē putnus. Par to, kā strādājot mežā samazināt negatīvu ietekmi uz putniem stāstīs pieredzējušais Latvijas ornitoloģijas biedrības ornitologs Gaidis Grandāns. Bieži vien meža ieaudzēšanu zemes īpašnieki vēlas veikt meliorētajās platībās, kur nepieciešams saskaņojums ar Valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi». Par to, kā to paveikt stāstīs un uz citiem jautājumiem atbildēs (VSIA) «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi» Cēsu sektora vadītāja Sanita Malnača.

Zemes īpašuma robežas vienmēr ir bijis neērts jautājums daudziem īpašniekiem. Par to uzturēšanu atgādinās mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas «Pūpoli» pārvaldnieks Raimonds Mežaks. Pasākuma noslēgumā plānota dabas filmas demonstrēšana. Uz semināru par meža nozares aktualitātēm gaidīts ikviens interesents. Katram pasākuma apmeklētājam būs iespēja lektoriem uzdot sev interesējošos jautājumus un diskutēt par tiem. Semināru informatīvi atbalsta «Meža Avīze».

Semināru cikls uzsākts 2006. gadā. Tā ietvaros Pārgaujas novadā notikuši vairāk kā 20 pasākumi, kurus apmeklējuši vairāk kā 600 interesenti.

Internetā: www.draugiem.lv/pupoli/, www.draugiem.lv/pargaujasmezi/

Raimonds Mežaks, MDT «Pūpoli» pārvaldnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *