Sarīko starptautiskas kokgāzēju sacensības

Izstāžu kompleksā «Rāmava» izstādes «Pavasaris 2017» laikā aprīļa sākumā notika Ogres tehnikuma organizētās kokgāzēju sacensības. Šoreiz tās bija starptautiskas, jo sacensībās piedalījās arī kokgāzēji no Igaunijas.

Izstādē piedalījās Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļa. Stendā ik dienas ar apmeklētājiem tikās trīs audzēkņi, kuri apgūst mežsaimniecības izglītības programmu. Audzēkņi demonstrēja un apmācīja interesentus darboties ar harvestera simulatoru, kā arī stāstīja par Ogres tehnikumu.

Āra stendā katru dienu darbojās ap desmit OT audzēkņu no dažādām grupām. Divi 2. kursa audzēkņi, kuri apgūst mēbeļgaldnieka profesiju, izstādē uz vietas veidoja koka trusi. Pārējie audzēkņi rādīja paraugdemonstrējumus, kā arī piedalījās kokgāzēju sacensībās. Izstādes laikā notika OT organizētās kokgāzēju sacensības, kuras šoreiz bija starptautiskas, jo tajās piedalījās arī kokgāzēji no Igaunijas.

Par Ogres tehnikumu bija liela interese gan no izstādes apmeklētājiem, gan no darba devējiem un daži audzēkņi atrada sev prakses vietas. Īpaša darba devēju interese bija par topošajiem meža mašīnu mehāniķiem.

Kokgāzēji gatavojas Eiropas čempionātam

No 25. līdz 28.maijam Šveicē norisināsies 16.Eiropas mežsaimniecības studentu čempionāts, kurā piedalīsies arī Ogres tehnikuma (OT) komanda.

Pagājušajā gadā šajā čempionātā OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķa izglītības programmas tolaik 2.kursa audzēkne Mārīte Līga Griķe individuālajā vērtējumā jaunietēm izcīnīja 3.vietu. Veiksmīgs bija arī Ogres mežinieku starts 52. Baltijas valstu Meža nozares profesionālajās sacensības, kur OT komanda bija spēcīgākā no visām trim Baltijas valstīm.

Lai labāk sagatavotos atbildīgajiem startiem Baltijas un Eiropas sacensībās, OT kokgāzēju komanda no 18.līdz 19.martam piedalījās treniņnometnē Igaunijā, Luua Mežsaimniecības skolā, kas maijā rīkos 53. Baltijas valstu Meža nozares profesionālās sacensības.

Aprīļa beigās notiks Igaunijas atklātais čempionāts kokgāzējiem, kurā piedalīsies Baltijas valstu un Somijas profesionālie koku gāzēji. Šajās sacensībās būs iespēja startēt arī trijiem OT audzēkņiem, savukārt Eiropas mežsaimniecības studentu čempionātā varēs piedalīties četri kokgāzēji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *