Sācies meža ugunsnedrošais laikposms

Valsts meža dienests ar 2017. gada 1. maiju nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, līdz ar ko meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā, uzturoties mežā, visiem iedzīvotājiem ir jāievēro ugunsdrošības prasības, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Uzturoties mežos un purvos  aizliegts: •  nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; •  kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; •  atstāt ugunskurus bez uzraudzības; •  dedzināt atkritumus; •  braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; •  veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Meža izstrādātājiem meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekiem ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā, meža īpašnieka pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.

Šogad līdz maija sākumam reģistrēti 54 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 33,2  ha. 2016. gadā meža ugunsgrēki dzēsti 641 reizes 467 ha platībā. 75,7% gadījumu ugunsgrēka iemesls  ir neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 15,7% gadījumu tā ir bijusi ļaunprātīga dedzināšana.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *