Regulēs procentu likmes hipotekārās kreditēšanas līgumiem

Lai uzlabotu un piemērotu situācijai mūsdienu patēriņa kredīta tirgū šobrīd spēkā esošo regulējumu, kā arī nodrošinātu augstu un pakalpojuma raksturam atbilstošu patērētāju aizsardzības līmeni, Ekonomikas ministrija izstrādājusi un šā nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai Ministru kabineta noteikumu projektu par patērētāja kreditēšanu.

Salīdzinājumā ar spēkā esošo regulējumu, izstrādātais noteikumu projekts paredz noteikt gada procentu likmes aprēķināšanas kārtību arī kreditēšanas līgumiem nekustamā īpašuma iegādei vai kreditēšanas līgumiem, kuru atmaksa ir nodrošināta ar nekustamā īpašuma hipotēku (turpmāk – hipotekārās kreditēšanas līgums). Noteikumu projektā pievienoti arī papildus pieņēmumi, kuri ir izmantojami hipotekārās kreditēšanas līgumu gada procentu likmes aprēķināšanai.

Noteikumu projektā precizēta informācija, kas sniedzama patērētājam reklāmā un pirms hipotekārās kreditēšanas līguma noslēgšanas, kā arī pievienota Eiropas standartinformācijas forma, kas izmantojama informācijas sniegšanai par hipotekārās kreditēšanas līgumiem.

Tāpat noteiktas patērētāju padomu došanas pakalpojumiem izvirzāmās prasībās, kā arī paredzēts liegums komplektēt hipotekārās kreditēšanas pakalpojumus ar citiem finanšu pakalpojumiem vienotā paketē, nepiedāvājot tos patērētājiem iegādāties atsevišķi. Izņēmums ir tad, ja kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs var pierādīt, ka salīdzinot ar līdzīgiem pakalpojumiem, šāds komplektēts piedāvājums sniedz ieguvumus patērētājam.

Papildus tam noteiktas prasības, kas jāievēro, piešķirot patērētājiem hipotekāro aizdevumu ārvalstu valūtā, lai mazinātu valūtu risku svārstību negatīvo ietekmi uz patērētāju.

Noteikumu projektā precizētas jaunas prasības kreditēšanas līgumu pirmstermiņa atmaksai gadījumos, ja notiek aizdevuma pārkreditācija pie cita kredīta devēja, kā arī precizēti kredīta starpnieka un kredīta starpnieka pārstāvju pienākumi informācijas sniegšanā patērētājiem.

Avots: Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *