Ražošanas apjomi pieaugs mēreni

DSC_7568

Pērn Vācijā tika saražoti 20 milj. kbm skujkoku zāģmateriālu, kas ir tikai par 1% vairāk nekā pirms gada, bet joprojām atpaliek no 2010. un 2011.gada rādītājiem. Iepriekšējā gada līmenī (5,4 miljardi eiro) saglabājies arī Vācijas zāģmateriālu ražotāju apgrozījums.

Koksnes resursu pieejamības samazināšanās ietekmē zāģbaļķi Vācijā pērn sadārdzinājās, sasniedzot augstākās apaļkoksnes cenas Eiropā. Tai pat laikā Zviedrijā koksnes cenas saruka līdz vēsturiskajam minimumam. Kokzāģētavu rentabilitāti negatīvi ietekmēja arī pieaugošās elektroenerģijas cenas un virkne juridisko ierobežojumu, kas skar koksnes transportēšanu. Pērn no Vācijas eksportēti 6,3 milj. kbm skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 1% mazāk nekā 2012.gadā. Tajā pašā laikā vietējā tirgus kopējais patēriņš līdz ar lielāku aktivitāti māju būvniecības sektorā pērn Vācijā pieauga par teju 2%, sasniedzot 18 milj. kbm.

Eksperti prognozē, ka 2014. gadā augs pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem ASV tirgū, un Kanādas tirgotājiem samazinot piegādes apjomus uz Āziju, pieaugs Vācijas eksporta iespējas uz Ķīnu un Japānu. Pateicoties nelielam kāpumam dzīvojamo māju būvniecības sektorā Vācijā, Beļģijā un Baltijas valstīs, šogad Vācijā tiek prognozēts mērens skujkoku zāģmateriālu ražošanas apjomu pieaugums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *