Putnu būrīšus izliek ezera krastā

IMG_4316_cv

Līdzīgi kā citās izglītības iestādēs, arī Kocēnu novada Vaidavas internātpamatskolā notika ikgadējais Meža dienu pasākums.

Šoreiz tas bija veltīts putnu būrīšu izlikšanai Vaidavas ezera krastā. Kokmateriālus būrīšu izgatavošanai bija sagādājis mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs. Vaidavas internātpamatskolas audzēkņi kopā ar skolotājiem no atvestajiem dēļiem bija sagatavojuši vairāk nekā 20 būrīšus, kuri Meža dienu pasākuma ietvaros tika izlikti pie Vaidavas ezera esošajā parkā. Līdzīgi kā būrīšu tapšanas process, arī to izlikšana audzēkņiem problēmas nesagādāja.

Pasākuma dalībnieki līdzi bija paņēmuši arī maisus, lai pie vienas reizes savāktu atpūtnieku atstātos atkritumus, tomēr izrādījās, ka Vaidavas iedzīvotāji rūpējas par apkārtējās vides tīrību un maisā nonāca vien neliels daudzums sadzīves atkritumu – plastmasas pudeles, alus kārbas u.c..

Kā atzina pasākuma dalībnieki, būrīšu sagatavošana un izlikšana bija noderīga aktivitāte gan audzēkņiem un skolēniem, gan arī, protams, putniem. Kā atgādināja mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs, nākamgad pasākuma ietvaros būs jāveic izlikto putnu būrīšu tīrīšana, jo citādi to izmantošanas laiks putniem būs pārāk īss.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *