Prognozē īslaicīgu apaļkoku cenu sarukumu

Iepriekšējos mēnešos slikto laika apstākļu dēļ meža ceļi vairākos reģionos kļuva neizbraucami, apaļkoksni bija grūti sagādāt un tās cenas ievērojami kāpa. Vēlāk, pateicoties salam, meža ceļi mežizstrādātājiem kļuvuši pieejamāki un apaļkoksni kļuvis vieglāk sagādāt, tāpēc tās cenas varētu īslaicīgi kristies, uzskata pašvaldības SIA «Rīgas meži» valdes loceklis Edgars Vaikulis.

«Ziemas sezona, iestājoties salam, ir intensificējusi mežistrādes apmēru un sagaidāms, ka uz īsu laiku apaļkoku cena kritīsies. Taču ziema ir tāda, kāda tā ir, un drīz vien apaļkoku pieejamība samazināsies,» prognozēja Vaikulis, pieļaujot, ka, iestājoties siltākam laikam, daļā meža ceļu Latvijā atkal būs apgrūtināta piekļuve kokmateriāliem.

«Rīgas mežu» valdes loceklis pastāstīja, ka izveidotā infrastruktūra līdz šim devusi uzņēmumam priekšrocību sagādāt un pārdot apaļkoku par ļoti izdevīgu augstu cenu, un apstākļi apaļkoku un kokmateriālu tirgū «Rīgas mežiem» šogad bijuši labvēlīgi. Tomēr vienlaikus uzņēmums veidojis budžetu piezemētu, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, ja apaļkoku cena kādu tirgus faktoru dēļ strauji kristos.

Avots: Leta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.