Profesionāls zāģeris taisa mākslu

Profesionālais zāģeris Vilnis Krasovskis ar koktēlniecību nodarboties sācis nesen, bet jau šobrīd viņa darbi ir novērtēti un pieprasīti.

Pieredzes ziņā jaunā talantīgā koktēlnieka darbi ik gadu piedalās dažādās izstādēs, kurās tie radījuši interesi daudziem apmeklētājiem.

Domāja pamēģināt

Vilnis Krasovskis kā profesionāls zāģeris 23 gadus nostrādājis mežā – meža darbos. Lai uzkrātu pieredzi, vērojot zāģeru darbu, kādā videoklipā reiz noskatījies, kā kāds zāģeris no koka bluķa meža malā izveidojis koka skulptūru. «Biju pārsteigts, jo nezināju, ka ar zāģi var kaut ko tādu izveidot. Uzzināju, ka pasaulē šī lieta ir populāra un tiek rīkotas arī koka skulptūru veidošanas sacensības, kurās piedalās gan Japānas, gan Krievijas, Amerikas un Eiropas meistari,» saka Vilnis. «Sapratu, ka ar motorzāģi no koka var izveidot brīnumainas lietas. Meklēju, kāda koka suga ir vispateicīgākā šim darbam un domāju pamēģināt, jo koks kā materiāls man bija tuvs no bērnības. Jaunībā bija doma mācīties par galdnieku, bet toreiz uzsāku strādāt mežrūpniecības saimniecībā. No darba brīvajā laikā gatavoju koka karotes. Tā 2014. gada septembrī  tapa mans pirmais koktēlniecības darbiņš – koka pūcīte, kas man saglabāta kā relikvija.»

Koka bluķi pārtop mākslas darbos

Šobrīd jau izveidoti  vairāki desmiti darbu. Tās ir dažādas koka figūras, kuras gatavotas no gobas, papeles ozola, apses koksnes. «Protams, vienmēr ir vajadzīga iedvesma. Mani iemīļotākie tēli, kurus atveidoju koka skulptūrās ir dažādi meža dzīvnieki – lāči, vilki, pūces, eži un citi. Dažreiz tie ir stilizēti multiplikāciju filmu varoņi. Idejas darbiem rodas lasot grāmatas, īpaši pasakas,» atklāj mākslinieks.

Protams, darbiņš izdodas kvalitatīvāks, ja koksne ir sausa. Tādēļ darbam ļoti labi noder kaltušie koki. Kā zināms, daudzviet pasaulē mājas pagalmā nokaltušu vai nozāģēšanai paredzētu koku cilvēki bieži izvēlas pārvērst mākslas darbā. Tādā gadījumā tiek pieaicināts koktēlnieks, kurš uz vietas no tā izveido pagalmu greznojošu dekoratīvu mākslas darbu.

Koktēlnieks Vilnis Krasovskis  darbu veidošanā  izmanto elektroinstrumentus – koka frēzes un 3 dažādus motorzāģus. Darbus pārsvarā veido savās mājās – Jelgavā. Bieži pircēji piedāvā paši savu sausu kokmateriālu, tad atkrīt ilgais žāvēšanas process. Vilnis Krasovskis neslēpj, ka var izveidot  jebkura izmēra darbu, galvenais ir piemērota lieluma un sausa koka izejmateriāls. Ar laiku nāk pieredze un ātrums, tādēļ nākotnē Vilnis plāno piedalīties arī starptautiskajās sacensībās.

Tālrunis pasūtījumiem: 29607938

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *