Prasa dezinficēt mežizstrādes tehniku

DSC_1117_cv

Marta nogalē VMD izplatījis paziņojumu par saņemto vēstuli no Pārtikas un veterinārā dienesta par nepieciešamību dezinficēt mežizstrādes tehniku.

Kā liecina 6.marta PVD informācija, piecām atrastajām meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu, no kā secināms, ka ĀCM turpina izplatīties.

Lai ierobežotu ĀCM izplatību

Līdz šim ĀCM vīruss meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā nebija konstatēts. Šogad ĀCM vīruss konstatēts 72 meža cūkām 10 novados un 20 šo novadu pagastos.

Āfrikas cūku mēra vīruss sālītā gaļā var izdzīvot gandrīz 5 mēnešus. Iet bojā, ja 4 stundas atrodas tiešos saules staros vai gaļa 30 minūtes tiek vārīta 700C. Viens no retajiem vīrusiem, kuru pārnēsā ērces un posmkāji, piemēram zirnekļi vai kūtī dzīvojošās mušas. Atgriežoties no aktivitātēm dabā vajadzētu notīrīt savus apavus, drēbes un arī velosipēdu un auto riepas apstrādāt ar dezinfekcijas līdzekļiem.

Uz jautājumu par  konkrētiem dezinfekcijas līdzekļiem, PVD informācija vēsta: «Dezinfekcijas līdzekļi Halamid, Intra Care – IntraMulti – Des GA un Virkon S ir paredzēti arī cūku Āfrikas mēra vīrusu iznīcināšanai un der gan lietošanai dzīvnieku novietnēs, gan transportlīdzekļu dezinfekcijai, lopkopības ekipējuma un arī kāju vannām (apavu dezinfekcijai). Tie ir pieejami dažādās formās: pulverveida, šķidrā veidā, izsmidzināmi, gan arī kā putas, ir efektīvi jebkurā temperatūrā, organisko vielu klātbūtnē, arī cietā (jūras) ūdenī, droši ekipējumam, draudzīgi videi un dzīvniekiem.»

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *