Plāno kādreizējās medību pils sakopšanu

DSC_5061_cv

2013. gada nogalē, uzvarot medību pils nomas izsolē Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS) «L.V.Mežs» vārds kļuva pazīstams plašākai sabiedrībai. Kopš dibināšanas pagājušā gada 12. martā, apvienojot 19 biedrus, MPKS «L.V. Mežs» pērn sasniedzis apgrozījumu 330 tūkstoši latu.

Svarīga ir saikne ar mežu

MPKS «L.V.Mežs» valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns «Meža Avīzei» pastāstīja, ka doma par jaunām telpām kooperatīva vajadzībām radusies jau sen: «Nomājot biroja telpas Salaspilī bijušajā mežierīkotāju institūtā, meklējām iespējas un pēc piedalīšanās Inčukalna medību pils izsolē 2013. gada nogalē, ieguvām telpu nomas tiesības, lai veidotu tur meža īpašnieku kooperācijas centru. Tā kā Inčukalns atrodas Latvijas sirdī, esam atspērušies pulcēt meža īpašniekus no visas Latvijas.»

Inčukalna novada «Kārļzemniekos» jūgendstilā 1914. gadā pēc Baltijas naftas bāzes direktora barona fon Zonberharda pasūtījuma celtā ēka kalpojusi ne tikai kā medību pils, bet padomju gados, kā sanatorija un bāreņu aprūpes centrs. Savulaik barons it kā to pasniedzis dāvanā savai meitai un trim dēliem, kuri krituši kara laikā, bet meita pili pārdevusi. Celta stāvā Gaujas krastā Inčukalna medību pils šobrīd ir pašvaldības nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis.

«Mums ir svarīgi, ka pils ir saistīta ar mežu nozari. Esam pieteikuši projektu «Bijušās Inčukalna medību pils arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija», lai noteiktu pils galvenās vērtības. Piemēram, pils iekšpusē ir ļoti daudz specifisku lietu.

Līdz šim esam izsvieduši visas vecās lietas, ko te pametis bērnu nams, apzāģējuši koku zarus, sakopjot apkārtni Meža dienu ietvaros. Līdz šī gada rudenim pilī plānojam ierīkot apkuri, kura šobrīd nedarbojas. Augustā pilij svinēsim apaļu 100 gadu jubileju,» saka jaunā medību pils apsaimniekotāja pārstāvis, MPKS «L.V.Mežs» valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *