Pieminot mežkopi Agri Makejevu

Gadu atpakaļ ceļi Meža Avīzes redakciju aizveda pie Agra Makejeva tieši viņa Dzimšanas dienā.

Viņa aicināti, nejauši iegriezāmies viņa lauku sētā, lai apsēstos, atpūstos un priecētu acis pie saimnieka skaisti sakoptā īpašuma un baudītu viņa viesmīlību.

Koks nezina, kad vētrā tas lūzīs

Agris Makejevs saimniekoja Gulbenes novada Jaungulbenes pagasta «Purviņos», sievas mantotajā īpašumā, apsaimniekoja mežu un zemi ap 10 ha. Kā viņš pats pastāstīja, šajā vietā jutās brīnišķīgi, te bija viņa pasaule. Netālu saimniekoja arī dēls, kuram ģimenes ieliktā darba mīlestība deva spēku sākt saimniekot lopkopībā. Arī pats Agris nodarbojās ar lopkopību.

Meža avīzi Agris laipni aicināja paviesoties savā saimniecībā. Viņš izrādīja paša uzcelto pirtiņu, bija sakurinājis arī kublu, jo gaidīja ciemos draugus pacilātā garastāvoklī. Aicināja arī mani izmēģināt kublu,  kā arī tveicīgajā dienā atvēsināties izkoptajā dīķī. Pēc neilgas sarunas kautrējoties atklāja, ka tieši todien ir viņa Dzimšanas diena. Sagadījās ka pie viņa nejauši ciemojāmies tieši viņa Dzimšanas dienā – 11 jūlijā.

Sirds nezina, kad pukstēt tā stās

Kā zināja pastāstīt kaimiņu zemes un meža īpašnieks, Agris allaž izpalīdzējis noganīt neapsētās zemes gar mežmalu. Diemžēl negaidīti pēkšņi 58 gadu vecumā aizgājis aizsaulē 2023. gada decembra sākumā. Pirms tam vēl pastāstījis, ka nopircis jaunu zāģi meža kopšanas darbiem un bijis optimisma pilns, bet minējis, ka neatrisināmu domstarpību dēļ, bijušas veselības problēmas.

Bijis rūpīgs saimnieks, kopis savu mežu un no mežā iegūtajiem kokmateriāliem pats uzbūvējis pirtiņu, kurā nedēļu nogalēs vai svētku dienās pulcējušies viņa draugi un tuvi cilvēki. Kopā ar dēlu esot būvējuši un iznomājuši arī kublus Gulbenes novadā.

Tie, kas viņu pazina, zina stāstīt, ka viņš apmēram 10 gadus nostrādājis Sveķu internātpamatskolā «Aduliena»,  bijis galdnieks namdaris, cilvēks ar zelta rokām.

Pieminot Agri Makejevu publicējam mūsu arhīvā esošās fotogrāfijas no viņa 57. Dzimšanas dienas.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *