Pieejami inventarizēto mežu mežsaimnieciskie dati par 2023. gadu

Valsts meža dienests Oficiālās statistikas portālā publicējis Inventarizēto mežaudžu vecumstruktūra pa koku sugām reģionos, pilsētās, novados un pagastos 2021 – 2023, tostarp par meža ieaudzēšanu un atjaunošanu, saražoto meža reproduktīvo materiālu, koku ciršanu, meža bojājumiem, meža ugunsgrēkiem un citu informāciju. Tie pieejami ikvienam.

Oficiālās statistikas portālā pieejami datu tabulu metadati ar tabulās ietverto definīciju skaidrojumiem, kā arī lietotājiem ir iespēja skatīt interaktīvus vizuālos materiālus – grafikus un tabulas, ko var lejupielādēt dažādos formātos. Tāpat pieejams arī karšu pārlūks, kur, izvēloties konkrētu rādītāju, iespējams skatīt karšu slāņus par meža tipu izplatību, valdošajām koku sugām, jaunaudžu īpatsvaru, inventarizētā meža krājām u.c. rādītājiem. Karšu pārlūkā iespējams skatīt ģeotelpiskās sakarības, kā arī lejupielādēt ģeotelpisko statistiku. Portālā pieejams datu publicēšanas kalendārs – lietotāji var redzēt, kad Valsts meža dienests  publicē ikgadējo statistiku.

Valsts meža dienests ir izveidojis video pamācību kā atlasīt datus Oficiālās statistikas portālā. Dati portālā ir ērti skatāmi gan no datora, gan citām viedierīcēm, piemēram, viedtelefona vai planšetdatora.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *