Piedāvā risinājumus klimata izmaiņām

2019. gada 27. novembrī Espo, Somijā, notika ikgadējā Meža nozares tehnoloģiju platformas (FTP) konference, kas tika organizēta Somijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē aizbildnībā.

Konference pulcēja pārstāvjus no visas nozares, ieskaitot Eiropas mežu īpašnieku konfederāciju (CEPF), un uzstājās ar interesantiem, domājošiem, runātājiem. Konferences uzmanības centrā bija Eiropas meža nozares stratēģiskās pētniecības un inovāciju programmas 2030 uzsākšana.

Ceļā uz pasaulē pirmo klimata neitrālo kontinentu

Konferencē pulcējās ap 180 dalībnieku ar prezentācijām, kurās apskatīti izaicinājumi un labie stāsti no dažādām meža nozares piegādes ķēdes daļām. Atklāšanas sesijā FTP valdes priekšsēdētāja Ļena Eka atgādināja, ka tikai 100 uzņēmumi ir izraisījuši vairāk nekā 70% no pasaules SEG emisijām pēdējās desmitgades laikā, īstenojot ogļu, naftas un gāzes projektus. Šajā sakarā viņa paziņoja, ka «meža nozare ir šeit, lai piedāvātu risinājumus klimata izmaiņām».

2018. gadā FTP uzsāka meža nozares vīziju 2040, kuras mērķis ir padarīt nozari inovatīvāku un dinamiskāku, un, lai sasniegtu mērķi, nozarei izvirza desmit mērķus. Tikko publicētās Eiropas meža nozares stratēģiskās pētniecības un inovāciju programmas (SIRA) 2030 mērķis ir vīzijas 2040 īstenošana, identificējot mērķu sasniegšanas problēmas un kā risinājumu iepazīstinot ar pētniecības un inovāciju darbību paraugiem. FTP rīkotājdirektors Johans Elvnerts konferencē iepazīstināja ar SIRA 2030. «Lai padarītu Eiropu par pasaulē pirmo klimata neitrālo kontinentu, tā ir sasniedzama, taču tai ir vajadzīgas inovatīvākas iniciatīvas un uz pētījumiem balstītas darbības. SIRA 2030 būs nozīmīga loma ES klimata un enerģētikas politikas mērķu sasniegšanā un diskusijā par vērienīgākiem emisiju samazināšanas mērķiem 2030. gadam,» Sacīja Elvnerts.

Konferences pārtraukumā dalībnieki varēja arī uzzināt vairāk par pētniecības un inovāciju izaicinājumiem meža nozarē, pateicoties pašreizējo projektu izstādei, ieskaitot ar meža apsaimniekošanu saistītus projektus, piemēram, kartēšanas un novērošanas rīkus, selekcijas programmas utt.

Kā viens no FTP dibinātājiem, CEPF pilnībā atbalsta FTP 2040 redzējumu un cer, ka SIRA 2030 tuvākajā nākotnē tiks izmantots, lai definētu ES pētniecības un inovāciju prioritātes un īstenotu šo politiku ar konkrētu projektu palīdzību atbilstoši identificētajām problēmām.

Avots: CEPF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *