PEFC sertifikācijas prasības tiek pārskatītas

Ieinteresētās personas visā pasaulē tiek aicinātas sniegt atsauksmes par pārskatīto Sertifikācijas iestāžu prasību standartu.

PEFC aicina sniegt savus komentārus, atsauksmes un ieteikumus, lai palīdzētu nodrošināt prasību atbilstību patērētāju vajadzībām un vēlmēm, interneta vietnē consultations.pefc.org. Atsauksmju iesniegšanas termiņš – 2019. gada 21. jūlijs.

PEFC International informē: «Šis dokuments nosaka prasības sertificēšanas iestādēm, kas veic PEFC piegādes ķēdes sertifikāciju. Tā kā mēs turpinām padarīt mūsu standartus stingrākus, šī pārskatīšana prasīs, lai auditoriem būtu īpaša PEFC ķēdes piegādes ķēdes auditu pieredze un ietvers prasības sertifikācijas lēmumu pieņēmējiem. Standarts atspoguļos arī mūsu apņemšanos ievērot dzimumu līdztiesības standartus, nodrošinot, ka sertifikācijas iestādes apsver dzimumu vienlīdzību sertifikācijas darbībās iesaistītajā personālā un audita komandā. Mēs arī cenšamies modernizēt sertifikācijas procedūras, apsverot tehnoloģiju izmantošanu attālinātu auditu nodrošināšana klientu organizācijām, kas fiziski neapstrādā un nemarķē produktus.

Sabiedriskās apspriešanas ir būtiska PEFC starptautisko standartu izstrādes procesa daļa. To laikā jūs varat izlasīt standarta projektu, izteikt savus komentārus un sniegt atsauksmes. Katrs izteiktais komentārs saņems atbildi.

Šī konkrētā standarta sabiedriskā apspriešana notiek PEFC standartu pārskatīšanas procesa beigās. PEFC ir pārskatījuši un publicējuši vairākus starptautiskos standartus, tostarp standartus par Ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un Grupas sertifikāciju. Sabiedriskā apspriešana notiek arī par mūsu PEFC Piegādes ķēdes un PEFC preču zīmju standartiem. Jūs varat sniegt atsauksmes par abiem šiem svarīgajiem dokumentiem līdz 9. jūlijam mūsu interneta vietnē www.pefc.org.

Avots: pefc.org, Latvijas Mežu sertifikācijas padome

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *