Pasaules talka Latvijā

Tā norisinās jau 5. gadu pēc kārtas, un šīs talkas ietvaros 12. septembrī tika atklāts trešais Laimes koku parks – Smiltenes novada Trapenē.

Pasaules talkas ietvaros arī šogad turpināsim tradicionālo koku sēšanas un stādīšanas akciju «Laimes koki», kā arī pašvaldībās tiks veidoti Laimes koku parki. Šī gada Pasaules talkas vadmotīvs ir «Svinam un darām Latviju zaļu».

Tiks atklāti vairāki parki visā Latvijas reģionā

Kopš 2020. gada norisinās akcija «Laimes koki», kuras ietvaros Latvijā ir tapuši jau divi Laimes koku parki – Valdemārpilī un Jelgavā. Arī šogad vērojama liela pašvaldību interese, tāpēc šīs Pasaules talkas ietvaros tiks atklāti vairāki parki visā Latvijas reģionā.

«Viens no mūsu lielākajiem Latvijas dārgumiem ir daudzveidīga daba, kuru ir nepieciešams saudzēt. Organizējot Lielo Talku pavasarī un Pasaules talku rudenī, ik gadu ir vērojams, ka sabiedrībai ir svarīgi saglabāt savas vērtības un rūpēties par to, lai būtu zaļa un vesela vide,» saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Akcijas «Laimes koki» mērķis:

• Veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;

• Stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;

• Veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā;

• Apzināties koku un mežu nozīmi mūsu ikdienā un globāli.

Plašāk par Pasaules talkas aktivitātēm lasi: www.talkas.lv

Ja vēlies stādīt kokus privātīpašumā – lūdzu! Kaut veselu mežu un atzīmē to Laimes koku kartē, lai kaimiņiem un visai Latvijai prieks.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *