Par meža zagšanu jādodas uz cietumu

Oktobra beigās ir stājies spēkā spriedums par nelikumīgu koku ciršanu AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotajā teritorijā. Izskatot krimināllietu, Rēzeknes tiesa konstatēja, ka apsūdzētais ar automašīnu WV Golf ieradās Ludzas novada Goliševas pagastā AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotajā mežā un pārkāpjot Meža likuma 12. panta prasības, bez ciršanas apliecinājuma tīši, patvaļīgi  ar personīgo motorzāģi sešu dienu laikā nozāģēja 13 sausas priedes un 1 egli ar kopējo krāju 4.67 m3, kuru vērtība bija 138 €.

Kā vainu mīkstinošu apstākli tiesa konstatēja to, ka apsūdzētais savu vainu atzina un labprātīgi atlīdzināja nodarīto kaitējumu. Savukārt par vainu pastiprinošu apstākli tiesa konstatēja to, ka apsūdzētajam vēl nebija beidzies pārbaudes laiks par iepriekš izdarītu noziegumu. Ņemot vērā visus apstākļus tiesa par patvaļīgu sveša meža ciršanu piesprieda brīvības atņemšanu uz vienu mēnesi, kā arī pievienoja papildus brīvības atņemšanu par iepriekš neizciesto sodu.

«Aicinu ikvienu iedzīvotāju cīņā pret meža zagļiem nepalikt malā un ziņot tiesībaizsardzības iestādēm par aizdomīgiem koku ciršanas gadījumiem, vienalga, vai tas ir valsts, privātīpašnieka vai pašvaldības mežs,» saka akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *