Par četru koku nociršanu – 2300 EUR un piespiedu darbs

Gada nogalē Rēzeknes tiesa pieņēmusi spriedumu par nelikumīgu koku ciršanu aizsargājamā dabas parka teritorijā, kurā par 4 egļu zādzību vainīgajam noteiktas 140 stundas piespiedu darba un naudas sods gandrīz 2300 EUR apmērā.

Apsūdzētais – 1982. gadā dzimušais J. K. 2016. gada augustā veica patvaļīgu koku ciršanu Viļakas novada Vecumu pagastā esošajā dabas parkā «Vecumu meži», kur saskaņā ar šīs vietas individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem ir aizliegta jebkāda saimnieciskā un cita veida darbība. Apzinoties, ka nav meža īpašnieks, J. K. patvaļīgi ar motorzāģi malkas gūšanas nolūkā nozāģējis un piesavinājies 4 egles ar kopējo krāju 4.68 m3.

Patvaļīgas koku ciršanas rezultātā videi nodarīts materiālais zaudējums 2123.97 EUR apmērā, kurš vainīgajam būs jāieskaita Valsts kasē, kā arī kokmateriālu sortimentu zudums 136.81 EUR vērtībā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos aprakstīto «Mežam nodarīto zaudējumu noteikšanas kārtību» īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kur aizliegta jebkāda mežsaimnieciskā darbība, nodarītos zaudējumus aprēķina, uzmērot patvaļīgi nocirsto koku celmu diametrus. Īpaši aizsargājamās teritorijās mežam nodarītos zaudējumus palielina trīskārtīgi.

Tiesa, ņemot vērā apsūdzētā J. K. vaļsirdīgo atzīšanos un izdarītā nožēlošanu, nolēma piedzīt minētos zaudējumus un nosprieda piespiedu darbu 140 stundas. Piespriestā naudas soda apmērā pēc šobrīd spēkā esošajām cenām varētu iegādāties ap 104 m3 malkas.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *