Par 100 milj. investīcijām saņems 20 milj. € UIN atlaidi

Ministru kabinets atbalstījis uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides 19 997 000 € apmērā piešķiršanu vienam no vadošajiem meža nozares ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA «KRONOSPAN Riga» pēc investīciju projekta «SIA «KRONOSPAN Riga» konkurētspējas palielināšana» īstenošanas.

Investīciju projekta mērķis ir palielināt uzņēmuma konkurētspēju globālajā tirgū, paplašinot izejmateriālu pieejamību un modernizējot ražošanu, kas dos iespēju palielināt esošo ražošanas jaudu un paaugstināt ražošanas procesu efektivitāti. Uzņēmums plāno veikt nozīmīgas investīcijas inovatīvu un videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanā, kuru rezultātā tiks nodrošināta iespēja ražošanas procesā izmantot alternatīvu izejmateriālu – otrreiz pārstrādājamo koksni. Tāpat uzņēmums plāno būtiskus ieguldījumus orientēto skaidu plātņu un kokskaidu plātņu ražošanas procesa pilnveidošanā, kas dos iespēju gan palielināt ražošanas jaudu, gan arī ievērojami uzlabot ražošanas procesa efektivitāti un uzņēmuma produktivitāti kopumā. Investīciju projektu plānots realizēt līdz 2020. gadam.

Projekta ietvaros plānoto ieguldījumu apjoms ir 99 980 000 eiro. Atbalstāmo investīciju projekta statuss uzņēmumam sniegs iespēju pēc investīciju projekta īstenošanas piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi līdz 19 997 000 eiro. Prognozējams, ka valsts budžetā papildus iemaksātie nodokļi pārsniegs atlaidi 19 997 000 € apmērā jau ceturtajā gadā pēc investīciju projekta īstenošanas (2024. g.).

SIA «KRONOSPAN Riga» ir viens no vadošajiem ražošanas uzņēmumiem Latvijā ar būtisku ietekmi meža nozarē. Projekta īstenošana uzņēmumam ļaus saglabāt konkurētspēju ilgtermiņā, konkurējot ar resursu ziņā lētāku valstu ražotājiem. Uzņēmums šobrīd nodarbina 276 darbiniekus, kuru atalgojums ievērojami pārsniedz nozares un valsts vidējo darba samaksu. Papildus uzņēmums nodrošina arī netiešās darba vietas piegādātāju ķēdē, kuru skaits pieaugs, īstenojot investīciju projektu.

SIA «KRONOSPAN Riga» projekts ir 35. projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis, tostarp meža nozares uzņēmumus AS «Stora Enso Latvija», AS «Latvijas Finieris», SIA «Kronospan Riga», SIA «Cross Timber Systems», SIA «Broceni Pellets», SIA «Stiga RM», SIA «Avoti SWF», SIA «Vika Wood», SIA «Līgo Auto» un SIA «Kokapstrāde 98» projekti.

Ar mērķi veicināt ekonomikas izaugsmi, piesaistot Latvijai lielās investīcijas, likums «Par uzņēmumu ienākuma nodokli» paredz UIN atlaidi par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem. Lai uzņēmums iegūtu tiesības piemērot UIN atlaidi, sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem ir jābūt veiktiem, lai izveidotu jaunu uzņēmējdarbības vietu, palielinātu ražošanas vai pakalpojumu jaudu, uzsāktu tādas jaunas produkcijas ražošanu, kādu nodokļa maksātājs iepriekš nav ražojis, vai būtiski mainītu ražošanas procesu.

Avots: Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *