Ostā pārkrauj rekordlielu apaļkoku kravu

Sadarbojoties Liepājas ostas kompānijām «Laskana» un «Ekers Stividors LP», turpinās lielākās apaļkoku kravas pārkraušana Liepājas ostas vēsturē. Plānots, ka kuģī «Island Bay» iekraus 28 000 kubikmetru bērza apaļkoku. Kravas īpašnieks ir SIA «PATA». Kā uzsvēra uzņēmuma «Laskana» ražošanas direktors Ojārs Zeme, šī kuģa iekraušana ir liels pārbaudījums, jo tā ir lielākā apaļkoku krava, kas iekrauta vienā kuģī atjaunotās Liepājas ostas vēsturē.

Kuģis «Island Bay» Liepājas ostā ieradās 27.maija vakarā, un bērza apaļkoku iekraušanu plānots pabeigt līdz nedēļas beigām. Krava tiks eksportēta uz Turciju. «Laskanas» ražošanas direktors atzina, ka joprojām turpinās stagnācija apaļkoku tirgū, un Turcija pašlaik viena no galvenajām eksporta valstīm.

Ja apaļkoku tirgus joprojām stagnē, tad to nevarot teikt par kurināmo šķeldu. Kā pastāstīja Zeme, aizvadītajā apkures sezonā uz Zviedriju eksportēts pat lielāks šķeldas apjoms nekā līgumā bija noteikts. Arī pašlaik ir sākta kokmateriālu iepirkšana un šķeldas sagatavošana, lai rudenī varētu sākt pildīt ar Zviedriju un Dāniju noslēgtos līgumus. Kurināmās šķeldas tirgus esot aktīvs ar pozitīvu pieaugumu ik gadu, piebilda «Laskanas» ražošanas direktors. Šā gada aprīlī «Laskana» pārkrāva 18 105 tonnas kravu, kas ir par 16,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Avots: Leta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *