Ogres tehnikums organizē starptautiskas sacensības

Foto: Ogres tehnikums

Šī gada 6.un 7.oktobrī Rāmavas izstāžu kompleksā kokgāzēju sacensībās startēja 34 Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas sportisti. Izstādes «Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku Sēta 2017» laikā Ogres tehnikums organizēja starptautiskas kokgāzēju sacensības «Rāmavas kauss 2017», kurās Latviju pārstāvēja gan profesionāli kokgāzēji, gan Ogres tehnikuma audzēkņi.

Rāmavā – trešo reizi

Kokgāzēju sacensības Rāmavā notika trešo reizi, bet pirmo reizi – kā tik augsta līmeņa starptautiskas sacensības. Divu sacensību dienu laikā komandu dalībnieki veica dažādus uzdevumus: 6.oktobrī – koku gāšana un stafeti «Fermera pastaiga», 7. oktobrī – motorzāģa ķēdes maiņu, kombinēto garumošanu, precīzo garumošanu, atzarošanu, stafeti ar kokzāģēšanas elementiem.

Ogres tehnikuma kokgāzēju komandu vadīja Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo  priekšmetu pedagogs Armands Lapiņš, kurš bija arī sacensību «Rāmavas kauss 2017» Ogres tehnikuma pārstāvis sacensību organizēšanā.

«Tik augsta līmeņa sacensības bijia iespējams noorganizēt ar Ogres tehnikuma direktores Ilzes Brantes atbalstu šai iecerei. Paldies pedagogiem, kuri bija iesaistīti sacensību organizēšanā, – Lindai Caunei, Kārlim Rangam, Artūram Cīrulim, kurš veica izcilu un pašaizliedzīgu darbu sacesību laikā, Ojāram Priedem, kurš gatavoja mežā kokmateriālus, tā pat tika iesaistīti pedagogi no citām skolas nodaļām, kā arī Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem  – Rūdolfam Mahtam, Helvijam Šulgam, Robertam Novičenokam, Intam Lūsim. Šie audzēkņi ne tikai piedalījās sagatavošanas darbos, bet arī startēja tehnikuma komandas sastāvā sacensībās,» saka Armands Lapiņš.

Pateicoties izstāžu rīkotāju ieguldītajam darbam un pašu dalībnieku līdzdalībai šajās sacensībās valdīja īpaša, mājīga gaisotne.

Ceļš līdz sacensībām

Ogres tehnikums ir līderis, sagatavojot nākošos mežsaimniecības speciālistus. Tehnikuma audzēkņi ir  nākošie LLU Meža fakultātes studenti un tie, kuri rūpēsies par Latvijas zaļo zeltu. Lai ieinteresētu savus izglītojamos izaugsmē, Ogres tehnikums nonāca līdz idejai  par iniciatīvu sacensību organizēšanā.

No paraugdemonstrējumiem  2015. gada rudenī līdz starptautiskajām sacensībām šajā rudenī ir noiets garš ceļš. Virzot audzēkņus uz augstākiem sasniegumiem, ir radusies nepieciešamība sacensības organizēt ar katru reizi labākas. Līdz ar to likumsakarīgi esam pienākuši līdz augsta līmeņa sacensībām mūsu republikā.

«Šīs sacensības ir svarīgs posms Latvijas nacionālās kokgāzēju izlases veidošanā. Tās sastāvā iekļaujas trīs profesionāļi un viens juniors. Kaimiņu republiku dalībnieku dalība ir lieliska iespēja mūsu pašu komandas dalībniekiem gatavoties pasaules mērogam, sacensties ar sev līdzīgiem un kāpināt personīgos rezultātus,» saka Ogres tehnikuma kokgāzēju komandas vadītājs Armands Lapiņš.

Mūsu sportistu sasniegumi

Sacensības notika pēc starptautiskiem noteikumiem, un tās tiesāja visu iesaistīto valstu tiesneši. Sacensību dalībniekus vērtēja profesionāļu un junioru konkurencē. OT komandas dalībnieki startēja junioru konkurencē, kur vislabākos panākumus guva Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 4. kursa audzēknis Matīss Mūrnieks.

Matīss divreiz kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot 2.vietu kombinētajā garumošanā un 3.vietu koku gāšanā.

M.Mūrniekam šis ir bijis veiksmīgs gads. Jau ziņots, ka 21. un 22. aprīlī Igaunijā notikušajās starptautiskās kokgāzēju sacensībās «Xtreem CUP» viņš Junioru grupā precīzajā garumošanā izcīnīja 3.vietu. Kopvērtējumā Matīss ierindojās 4.vietā Junioru grupā (U24) .

M.Mūrnieks tehnikuma komandas sastāvā no 25. līdz 28.maijam piedalījās 16.Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionātā Šveicē. Individuālajā vērtējumā Matīss ierindojās 18.vietā (pagājušajā čempionātā – 63.vietā) Eiropā. Pavisam Eiropas čempionātā piedalījās 72 dalībnieki no 18 Eiropas valstīm.

Starptautiskās sacensības «Rāmavas kauss 2017» bija pirmais ieskaites posms no trim plānotajiem, lai sāktu krāt punktus, kuru kopsummas vērtība dos tiesības iekļūt izlasē.

«Teicami ir strādājuši un lielu darbu savā izaugsmē ir ieguldījuši Rūdolfs Mahts un Jānis Kristers Ločs. Arī jaunie dalībnieki, kuri tikai šogad pievienojušies Ogres tehnikuma Kokgāzēju komandai, parādīja, ka viņi varētu sasniegt labus rezultātus un radīt konkurenci esošajiem komandas dalībniekiem,» savējos raksturo A.Lapiņš.

A.Lapiņš atklāj,  lai piedalītos 33. Pasaules Kokgāzēju čempionātā, kuras norisināsies nākamgad no 2. līdz 5.augustam, Lillehammerē (Norvēģijā), būs jāiegulda ne mazums pūļu un jāpatērē daudz laika sagatavojot savus audzēkņus atlasei nacionālajā izlasē. Izlases kandidātiem būs jāpilnveido savas individuālās prasmes lai spētu iekļauties izlases sastāvā un svarīgi prast izpildīt pieredzējušo dalībnieku norādījumus komandas interesēs. Izlases komandā būs trīs profesionāļi un viens juniors.

Neizpaliek arī balvas

Sacensību veiksmīgai norisei ir ne pieciešami draugi un labvēļi, kuri atbalsta šādus pasākumus ne tikai ar savu klātbūtni, bet arī materiāli, jo sacensību dalībniekus ir nepieciešams paēdināt un izguldīt. Arī kokmateriāli ir jāsagatavo un jānogādā uz sacensību vietu. Protams, kā jau visās sacensībās neizpaliek arī balvas, medaļas, kausi. Tā ir maza daļa no kopējā. Tādēļ sacensību organizatori saka «paldies» – Dārza un meža tehnikas centram «Sils», SIA «R grupa», SIA «Husqvarna Latvija», Mocevičaus firmai «GINALAS«, AS «Ingrid D», SIA «Konekesko Latvija», SIA «Stokker Latvija», SIA «Haitek Skogmaskin» un veikalam «Arboshop».

«Tagad ir laiks izvērtēt, kas izdevies un kas nav tik labi izdevies kā sākotnēji iecerēts, bet sadarbības partneru un atbalstītāju pozitīvais novērtējums  iedvesmo turpināt iesākto,» norāda A.Lapiņš.

Klāvs Miezis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *