Ogres tehnikuma audzēknis iekļūst «SkillsLatvia2021» finālā

«SkillsLatvia2021» finālā smago spēkratu jomā iekļuvis Ogres tehnikuma 4.kursa audzēknis Matīss Vaivods.

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkurss «Skills Latvia» galvenais uzdevums ir atlasīt dalībniekus Eiropas un pasaules jauno speciālistu konkursiem «EuroSkills» un «WorldSkills».

Dalība konkursa finālā – augstākais novērtējums

Matīss Vaivods Ogres tehnikumā pirms četriem gadiem mācības sāka meža mašīnu operatoru grupā, 3.kursa beigās turpināja mācības par meža mašīnu mehāniķi. Šogad Matīss piedalījās smago spēkratu mehāniķu profesionālo prasmju konkursa atlases kārtā – testā, kurā ieguva pirmo vietu un tiesības piedalīties konkursa finālā, kas notiks Ogres tehnikumā 2021.gada 21.maijā. Matīss ar prieku stāsta, ka arī pēc tehnikuma absolvēšanas turpinās mācīties izvēlētajā profesijā, jo ir svarīgi visu laiku pilnveidoties, apgūt jaunas prasmes un strādāt labākajos Latvijas uzņēmumos, tāpat visas tehnikumā apgūtās prasmes lieti noder arī ģimenes saimniecībā. Tomēr īpaši Matīss uzsver, ka dalība konkursa finālā ir augstākais novērtējums viņa un skolotāja Andra Tilaka ieguldītajam darbam.

Spēkratu mehāniķa profesija

Bet kas tad īsti ir Spēkratu mehāniķis un kādus darbus veic ikdienā – smago spēkratu (meža mašīnas, lauksaimniecības tehnika, ceļu būves tehnika u.c.) mehāniķis veic spēkratu pieņemšanu remontā, diagnostiku, apkopi un remontu. Konstatē un novērš spēkratu defektus. Veic mezglu un agregātu demontāžu, montāžu, remontu un regulēšanu. Ogres tehnikums piedāvā jauniešiem pēc iegūtas pamatizglītības turpināt mācības vidējās izglītības pakāpē, iegūstot arī spēkratu mehāniķa profesionālo kvalifikāciju. Labākajiem audzēkņiem ir iespēja apliecināt savas prasmes profesionālās meistarības konkursos, īpaši konkursā «Skills Latvia», kas paver iespējas parādīt sevi darba devējiem un nākotnē saņemt arī labu darba piedāvājumu.

Konkursu «SkillsLatvia2021» organizē Valsts Izglītības attīstības aģentūra kopā ar nozares darba devēju organizācijām, kas vērtē konkursa norisi, nodrošina tehniku, iekārtas un instrumentus.

Šogad Ogres tehnikuma telpās konkursa «SkillsLatvia2021» fināla sacensības Smago spēkratu remontā un apkopē notiks  21.05.2021., bet Skatlogu noformēšana un Mēbeļu izgatavošana 25. – 26.05.2021..

Ogres tehnikums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *