Nozares produkcijas eksports turpina augt

Latvija ir viena no mežiem bagātākajām valstīm Eiropā – meži klāj 52 % no valsts teritorijas. Meža nozare jau vēsturiski ir bijusi viena no nozīmīgākajām tautsaimniecības nozarēm. Latvija šogad astoņos mēnešos eksportēja meža produkciju 1,78 miljardu € vērtībā, kas ir par 1,1 % vairāk nekā 2018. gada attiecīgajā periodā.

Koksne un tās izstrādājumi 2019. gada astoņos mēnešos eksportēti 1,53 miljardu € apmērā, kas ir par 1 % vairāk nekā gadu iepriekš no kopējā meža produkcijas eksporta.

Šāds eksporta apjoms tika sasniegts visa 2013. gada laikā, būtiski nemainoties ikgadējiem ciršanas apjomiem. Tas apstiprina, ka Latvijas meža nozarē arvien vairāk tiek ražoti produkti ar augstāku pievienoto vērtību. Kokapstrādes sektora izaugsmes pamatā ir eksporta iespēju paplašināšanās, balstoties gan uz inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijas modernizāciju, kā arī resursu efektīvu izmantošanu un izejmateriālu pilna aprites cikla ievērošanu. Kokrūpniecības uzņēmumu tehnoloģiskās iespējas un ražošanas jaudas tiek nepārtraukti palielinātas un uzlabotas. Daudzos pirmapstrādes uzņēmumos tiek izmantotas pārstrādes tehnoloģijas, ar kuru palīdzību zāģēšanas atliekas tiek efektīvi izmantotas enerģētiskās koksnes ražošanai. Pirmapstrādes uzņēmumi arvien vairāk veic daļēju koksnes tālāku apstrādi, un koksnes pirmapstrādes produkti (zāģmateriāli un apaļkoki) aizvien vairāk tiek pārvērsti izstrādājumos ar lielāku pievienoto vērtību.

Avots: LVM, Centrālā statistikas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *