Nozares eksports aug

_D8D7401_cv

Šā gada jūlijā koksnes produktu mēneša eksports pirmo reizi pārsniedzis 160 miljonus eiro – kopā ar mēbelēm, kuras Latvijā arī mēdz izgatavot no koka, nozare kopumā mēnesī eksportējusi preces par apmēram 180 miljoniem eiro, norāda DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Koksnes produkti un mēbeles jūlijā veidoja vairāk nekā pusi no visnotaļ ievērojamā eksporta pieauguma gada griezumā un trešo daļu no pieauguma mēneša griezumā. Izdalot atsevišķi preču kategorijas ar pozitīvu devumu (kuru kopējais devums, protams, pārsniedz 100% no eksporta kāpuma, jo ir arī sarūkošas pozīcijas), šīs daļas ir attiecīgi apmēram 1/3 un 1/6.

Katram koksnes eksportā nopelnītajām eiro ir salīdzinoši liela pozitīva ietekme uz Latvijas iedzīvotāju ienākumiem, krietni spēcīgāka nekā dažām t.s. augsto tehnoloģiju nozarēm. Kokapstrādes īpatsvara pieaugums palīdz izskaidrot, kāpēc šogad rūpniecībā aug gan rentabilitāte, gan algas, par spīti stagnējošam izlaides apjomam. Šos rezultātus palīdzējusi sasniegt gan nozares attīstība, gan labvēlīgā produktu cenu dinamika pasaules tirgū.

Arī kopējais eksporta sniegums bija salīdzinoši labs uz pēdējā gada notikumu fona. Gada griezumā kāpums par 7.4% ir straujākais kopš pērnā gada aprīļa.

Avots: DNB banka

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *