Sīkdatņu izmantošanas noteikumi

Lai uzlabotu tīmekļa vietnes www.mezaavize.lv funkcionalitāti un sniegtu to apmeklētājiem labāko lietošanas pieredzi, līdzīgi kā citas interneta vietnes, arī mēs izmantojam sīkdatnes jeb “kūkijus” (angļu valodā: “cookie” (cepums)), saskaņā ar Eiropas Direktīvu 2002/58/EC.
Ja Jūs turpināt izmantot šo tīmekļa vietni, Jūs apliecināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai tīmekļa vietnē www.mezaavize.lv.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un iestatījumus (piemēram, valodu, teksta izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.
Visas sīkdatnes ir maksimāli nepersonalizētas un tās tiek lietotas tikai tīmekļa vietnes kvalitātes uzlabošanai vai statistisku datu vākšanai.

Kāda veida un kādiem mērķiem sīkdatnes mēs izmantojam?

• Obligātās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir svarīgas, jo ir nepieciešamas interneta vietnes netraucētai funkcionēšanai. Bez šīm sīkdatnēm nav iespējams nodrošināt pieslēgšanos lietotāja profilam un pilnvērtīgi lietot interneta vietni. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja ierīci, taču neizpauž lietotāja identitāti un nevāc un neapkopo lietotāja informāciju. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja ierīcē līdz brīdim, kad tiek aizvērta pārlūkprogramma.
• Funkcionālās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes nodrošina ērtu un pilnvērtīgu interneta vietnes lietošanu, kā arī palīdz lietotājiem efektīvi un personalizēti izmantot interneta vietnes iespējas. Funkcionālās sīkdatnes ievēro lietotāja izvēles un nodrošina individuālas funkcijas. Piemēram, lai nodrošinātu “Atcerēties mani” funkcionalitāti, kas paredz to, ka lietotājam katru reizi nav jāievada savs e-pasts un parole u.tml. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi.
• Mērķa vai reklāmas sīkdatnes. Šīs sīkdatnes nodrošina reklāmas un paziņojumus, kas saistīti ar lietotāju un tā interesēm. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas arī, lai pielāgotu reklāmu un paziņojumus, balstoties uz lietotāja interesēm, atrašanās vietu, kā arī limitētu lietotāja iespējas redzēt reklāmu un izmērītu reklāmas kampaņu efektivitāti. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi.
• Analītiskās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes uzkrāj informāciju, kā lietotāji lieto interneta vietni, piemēram, lai noteiktu, kādas sadaļas visbiežāk tiek apmeklētas un kādi pakalpojumi visbiežāk tiek izmantoti. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē lietotājus un kā interneta vietni var padarīt ērtāk lietojamu. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja ierīci, taču neizpauž lietotāja identitāti. Mezaavize.lv var piesaistīt trešās personas šo sīkdatņu analīzei, piemēram, Google Analytics u.c. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi.

Trešo pušu sīkdatnes

Trešo pušu sīkdatnes nosaka citas personas (uzņēmumi), kuru pakalpojumus izmanto mezaavize.lv vai kuru pakalpojumi ir saistīti ar šo interneta vietni. Piemēram, trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas analītikas pakalpojumos, lai mezaavize.lv zinātu, kas ir populārs un kas nav. Tāpat citas vietnes, kuras apmeklē lietotājs, arī var ietvert sīkdatņu izmantošanu, piemēram, YouTube, un šīs vietnes var izvietot savas sīkdatnes, lai būtu iespējams kopīgot saturu sociālajos tīklos vai iegūtu piekļuves statistiku. Trešo pušu sīkdatnes ir ārpus mezaavize.lv kontroles un par šīm sīkdatnēm vairāk var uzzināt, apmeklējot attiecīgās trešās personas interneta vietni.

Kā var kontrolēt sīkdatnes?

Jūs varat ierobežot vai atspējot sīkdatņu izmantošanu savā interneta pārlūkprogrammā, taču bez sīkdatnēm jūs nevarēsiet pilnvērtīgi izmantot visas šīs tīmekļa vietnes funkcijas. Atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas nav iespējams, jo bez tām nav iespējama interneta vietnes pilnvērtīga lietošana. Plašāka informācija: aboutcookies.org.