Noslēgusies uzņemšana LLU

Ar uzņemšanas nakts pasākumu 11. jūlijā noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU).

Pēdējā brīža iespēju pieteikties LLU pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām Jelgavas pilī izmantoja 82 topošie bakalauri un 23 maģistranti. Šajā gadā uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 8035 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus studijām 12 Latvijas augstskolās. Tādējādi šogad kopumā Latvijā ir par nepilniem 200 studētgribētājiem mazāk nekā pērn.

Pamatstudijām LLU saņemti 777 pieteikumi

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, uz LLU pamatstudijām saņemti 777 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2702 reizes. Salīdzinājumā ar 2016. gadu studētgribētāju interese par LLU programmām ir nedaudz samazinājusies, kas skaidrojams ar kopējo studētgribētāju skaita kritumu Latvijā. Iepriekšējā gadā tika saņemti 820 pirmās prioritātes pieteikumi uz LLU studiju programmām. 

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma šobrīd ir «Veterinārmedicīna», kas saņēmusi 84 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko «Mežinženieris» (48), «Ekonomika» (48), «Lauksaimniecība» (45), «Lauksaimniecības inženierzinātne» (40), «Būvniecība» (36), «Datorvadība un datorzinātne» (34), «Pārtikas produktu tehnoloģija» (34) un «Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība» (34).

Augstākā līmeņa studijām – 464 pieteikumi

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 444 pieteikumi pilna laika un 20 pieteikumi nepilna laika studiju vietās, kas ir tikpat kā iepriekšējā gadā. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās «Ekonomika» – 74, «Projektu vadība» – 61, «Uzņēmējdarbības vadība» – 50, «Mežzinātne» – 42, «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija» – 29, «Lauksaimniecība» – 22 un «Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes» – 21. Turklāt atsevišķās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām. Programmās «Projektu vadība», «Uzņēmējdarbības vadība», «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija», «Ainavu arhitektūra un plānošana», «Mežzinātne», «Uzturzinātne» un «Pārtikas higiēna» uz tā saucamo «budžeta» vietu pretendē vairāk kā pusotrs vai divi cilvēki uz vienu studiju vietu.

Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju, jo plānots, ka LLU no jūlija beigām turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām. Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama portālā www.llu.lv, sadaļā «Nāc studēt».

Vineta Kalve

pēc www.mf.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *