Nodokļa likmi meža īpašniekiem nemainīs

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli», atbalstot nemainīt IIN nominālo likmi privātajiem meža īpašniekiem!

Sākotnēji Finanšu ministrija bija ieplānojusi mainīt IIN nominālo likmi ienākumiem no sev piederoša augoša meža pārdošanas un kokmateriālu pārdošanas, bet pēc ilgstošām diskusijām ar meža nozares pārstāvjiem tika pieņemts lēmums, ka veikt izmaiņas ir pārāk riskanti, jo meža īpašnieki var atgriezties pie skaidras naudas darījumiem, izvairoties no patiesās darījumu vērtības uzrādīšanas. Līdz šim IIN nominālā likme no sev piederoša augoša meža un kokmateriālu pārdošanas ir 10 %, savukārt izdevumu norma augoša meža pārdošanas gadījumā ir 25 %, bet kokmateriālu pārdošanas gadījumā 50 %.

Šāda nodokļu administrēšanas kārtība strādā kopš 2009. gada, kas tika piedāvāta no meža nozares puses lai, pirmkārt, būtiski samazinātu fiktīvo darījumu apjomu darījumos ar sev piederošu augošu mežu vai tajā sagatavotu kokmateriālu un, otrkārt, novērstu radušos situāciju, ka meža īpašnieki, kas izvairījās no IIN samaksas, atteicās pārdot kokmateriālus legāli strādājošiem mežizstrādātājiem vai apaļkoku pārstrādātājiem. Šādas jaunas nodokļu administrēšanas kārtības rezultātā uzrādītā darījumu summa salīdzinājumā ar 2009. gadu ir augusi 22 reizes!

Ņemot vērā iepriekš minēto, Latvijas Meža īpašnieku biedrības pārstāvji devās arī uz 26.07.2017. notiekošo Budžeta komisijas sēdi, kurā tika izskatīti Finanšu ministrijas sagatavotie priekšlikumi mainīt izdevumu normu ienākumiem no sev piederoša meža pārdošanas no 25 % uz 20 %. Ņemot vērā nozari pārstāvošo organizāciju argumentāciju šādi priekšlikumi netika atbalstīti. Izsakām pateicību tiem deputātiem, kas atbalstīja godīgas uzņēmējdarbības tālāku attīstību meža nozarē!

Avots: Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *