NHS šķeldotāji – jaunums Latvijā

DSC_4911_cv

Kopš šā gada Latvijā pieejami Dānijā ražotie NHS šķeldotāji. Oficiālā pārstāvja tiesības Latvijas tirgū uzņēmums piešķīris mežiniekiem labi zināmajam uzņēmumam SIA «Valtek».

NHS ir dāņu ģimenes uzņēmums, kas ar dažādu iekārtu ražošanu Dānijā nodarbojas jau kopš 1941. gada – nu jau trešajā paaudzē. Kopš 80-iem NHS specializējas šķeldotāju ražošanā, kas pasaulē guvuši plašu popularitāti pateicoties augstajai kvalitātei, konstrukcijas vienkāršībai un darbības uzticamībai. Līdz šodienai 16 dažādās pasaules valstīs jau pārdoti vairāk nekā 5000 NHS šķeldotāji.

Aptuveni 30 dažādi NHS modeļi klasificēti trijās produktu līnijās: nelielas jaudas šķeldotāji kā piekabes ar savu motoru, kā arī vidējas un lielas jaudas traktoram piekabināmi šķeldotāji ar maksimālo šķeldojamā materiāla diametru līdz pat 45 cm. Profesionālās klases NHS 220f un 300f modeļa šķeldotāja darbināšanai nepieciešamā traktora jauda ir 60–120 Zs, bet vislielākajam 450f modelim – 160–200 Zs. NHS šķeldotājus iespējams aprīkot ar jebkuru Eiropas standartiem atbilstošu manipulatoru, un izmantot arī, šķeldu uzreiz iepūšot traktora priekšgalā novietotajā piekabē.

Kā uzsver SIA «Valtek» tirdzniecības vadītājs Janeks Spricis, NHS ir Eiropā vienīgie šķeldotāji, kuros ievelkošie ruļļi izvietoti vertikāli, kas ļauj nodrošināt baļķu ievilkšanu iekārtā tos papildus neceļot uz augšu. Pateicoties tam NHS šķeldotājiem nav nepieciešami papildus riteņi un ievilkšanas platforma, kas ļauj nodrošināt vieglāku konstrukciju nekā analogiem.

Dānijā NHS šķeldotājus pārsvarā izmanto mums neierastā veidā – piebraucot klāt katrai šķeldojamā materiāla kaudzei uz lauka vai mežā. Kā atzinuši dāņi, šāds mobils šķeldotāja pielietojums ir efektīvāks par šķeldošanu ceļa malas krautuvē, jo samazina šķeldas ražošanai nepieciešamo darbību skaitu.

Plašāka informācija: SIA «Valtek», tālr.: 26444866 (Janeks).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *